Фейк: Українці закликають заборонити гру «Тетріс» – французьке видання 20 minutes
Журналістам StopFake не вдалося знайти жодного такого відеоролика на офіційних платформах видання. Найімовірніше, цей відеоролик було сфабриковано. Зловмисники свідомо використовували логотип відомого французького медіа та його дизайн у пропагандистських цілях.
Пропагандистські Telegram-канали, а також деякі користувачі мережі поширюють ролик із символікою французького видання 20 minutes, в якому нібито заявляється, що український Центр протидії дезінформації закликає громадян заборонити гру «Тетріс», яку вигадав росіянин, – бо ця гра буцімто «створює позитивний образ Росії у світі» та «фінансує російську агресію проти України».
На ролику, що розповсюджується в мережі, можна побачити логотип французького видання 20 minutes. Дизайн та стилістика відео також мають помітну схожість із відеороликами, які 20 minutes публікують у себе в соцмережах. Втім, журналістам StopFake не вдалося знайти жодного подібного відеоролика ані на сайті видання, ані на їхніх офіційних сторінках у Twitter, Facebook та Instagram. Найімовірніше, цей відеоролик було сфабриковано. Зловмисники свідомо використали логотип відомого французького медіа та його дизайн у пропагандистських цілях.
Ба більше, у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України теж не робили таких заяв на своїх офіційних платформах. Заява про те, що, граючи в «Тетріс», користувачі нібито «фінансують російську агресію проти України», й поготів абсурдна. Справа в тому, що ліцензіаром торгової марки Tetris є американська компанія Tetris Company, Inc.
Це не перший випадок, коли зловмисники стилізують свої пропагандистські відео під репортажі відомих світових медіа. Так, раніше журналісти StopFake неодноразово спростовували схожі «репортажі», створені в подібний спосіб, у своїх матеріалах «Фейк: Українці в мережі масово критикують пасажирів затонулого батискафа «Титан» за марнотратство – відео Al Jazeera», «Фейк: Відео BBC «доводить», що Краматорськ обстріляла українська армія», «Відеофейк: Українських фанатів затримали в Катарі за «пропаганду нацизму», «Фейк: У ЄС випустили відео, чому Україна «не має стати членом НАТО».