Морські прикордонники вдосконалюють навички тактичної медицини
Опанування навичок тактичної медицини сьогодні є надважливим для кожного.
Днями військовослужбовці Морської охорони пройшли курси з надання екстреної домедичної допомоги за алгоритмом MARCH.
Тренінг відбувся на базі Одеського обласного центру громадського здоров’я, під керівництвом інструктора навчально-тренувального відділу Павла Дзюби.
Протягом трьох днів учасники занять на практиці навчались надавати першу і невідкладну допомогу, діючи за вказаним алгоритмом. До автоматизму доводили вміння накладати турнікети, й розглядали способи правильної та швидкої зупинки кровотечі за допомогою підручних засобів.
За допомогою спеціального обладнання практикували інтубацію. Чимало уваги приділили застосуванню засобів надання прохідності дихальним шляхам, встановленню надгортанних повітропроводів різних типів.
Відпрацьовували й навички надання допомоги за наявності первинних та вторинних поранень, пневмотораксу, гемотораксу, масивної кровотечі, ран грудної клітини, ознак геморагічного шоку, пошкодження скелету тощо.
Важливим є вміння діяти в команді. Тож, послідовність дій в команді також відточували з урахуванням різних обставин. Вчилися і сортувати поранених за ступенем тяжкості поранення.
«Усі військовослужбовці повинні володіти навичками тактичної медицини, які постійно потрібно вдосконалювати. Адже бувають випадки, коли поруч немає фахового бойового медика, тому практичні вміння надання першої допомоги – критично необхідні кожному з вас, особливо в умовах війни», – зазначив досвідчений інструктор.
Важлива кожна секунда. Адже, вчасно та правильно надана перша допомога в критичних ситуаціях може врятувати життя.