​​Разом з директором Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), професором Стенфордського університету

​​Разом з директором Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), професором Стенфордського університету, Послом Майклом Макфолом провели зустріч зі студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту міжнародних відносин.

Максимально позитивна комунікація з нашою молоддю, майбутнім України. Розповіли про різні кейси, які стосуються міжнародки і про геополітичну архітектуру, яка зараз працює у світі, та світовий порядок, який росія намагається порушити.

Майкл жартував, тримав атмосферу, вміє 🙂

Говорили про роботу нашої Міжнародної робочої групи щодо санкцій проти рф, яку очолюємо з Майклом. 70% наших рекомендацій лежать в основі санкцій в різних галузях, які були накладені США, Великою Британією, Європейським Союзом та іншими.

Окремо обговорили Формулу миру Президента Володимира Зеленського. На прикладах розібрали, як працюємо над нею з послами, радниками з нацбезпеки, який шлях долаємо до Глобального саміту миру лідерів держав.

Формула є унікальною, бо вона пропонує всім країнам, що поважають суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, не лише план закінчення цієї війни, а й універсальний механізм для подолання майбутніх криз по всьому світу.

Студенти ставили запитання по цій ініціативі. Я акцентував, що Україна об’єднує світ, залучаючи до консультацій щодо ключових принципів відновлення сталого й справедливого миру для України, зокрема, держави Глобального Півдня, з якими раніше в нашої країни були не дуже активні відносини.

Розповів про вдалу зустріч радників із національної безпеки та політичних директорів зовнішньополітичних відомств у Джидді. Зараз ми плануємо наступну зустріч.

Як сказав Майкл Макфол, сьогодні лише Україна запропонувала мирний план. росія такий план не запропонувала. Ініціатива України, на його думку, змушує інші країни зайняти певну позицію, Україна змінила цю динаміку.

Я нагадав, що постійно розширюється коло країн, які приєдналися до Спільної декларації про підтримку України, ухваленої лідерами держав G7 та керівниками ЄС на саміті НАТО у Вільнюсі, та вже розпочаті переговори з кількома державами щодо двосторонніх угод про надання безпекових гарантій Україні на базі цієї декларації.

Найкращою гарантією безпеки для України буде членство в НАТО. Ми обов‘язково будемо в Альянсі, без нас він не буде сильним.

Майкл Макфол висловив думку про те, що НАТО має надати України запрошення до членства в Альянсі на саміті у Вашингтоні у 2024 році.

Також у розмові зі студентами я зупинився на відносинах з радником Президента США з питань національної безпеки Джейком Салліваном. Вони в нас дуже чесні та конкретні. Не завжди просто. Іноді ми маємо різні позиції. Але без цієї людини багато чого б не відбулося. Джейк – дійсно великий друг України. Йому непросто, багато з’являється фейків, що саме він щось блокує, чогось не дозволяє, – це неправда.

Окрім цього, ми прийшли до студентів з певними проектами. Офіс Президента сьогодні зацікавлений у залученні активної молоді до роботи над напрацюванням дуже важливих для України документів, що стосуються санкцій, гарантій безпеки, Формули миру, екологічних питань, повернення незаконно депортованих українських дітей.

В нас є ідея організувати саміт випускників Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту міжнародних відносин КНУ імені Т.Шевченка, а також з інших країн світу, які б сьогодні стали потужними адвокатами України і допомогли зокрема об’єднати країни, в першу чергу, Глобального Півдня.

Ми дуже хочемо, щоб всі люди, які виїхали з України під час війни, повернулися. Є багато студентів, які навчаються в різних вузах світу. На жаль, немає єдиної платформи, яка б об’єднувала всіх українських студентів. Після нашої перемоги нам дуже буде потрібна молодь, яка зацікавлена розвивати країну. Тому хочемо цю платформу створити.

Я щиро вдячний студентам за чудовий діалог, цікавість до тем та запитання. З вами завжди цікаво, і дуже важливо залучати вас до ключових процесів в нашій державі. Вам потрібен досвід, бо саме ви – наше майбутнє.

Будемо працювати. 🇺🇦

​​Разом з директором Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), професором Стенфордського університету

Джерело