Фейк: ЗСУ почали «складувати озброєння» на АЕС

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які здійснюють моніторинг українських атомних електростанцій (АЕС), не виявили ніякого озброєння поблизу станцій.

Користувачі соціальних мереж почали поширювати неправдиву інформацію про те, що Збройні сили України нібито почали складувати критично важливе озброєння на Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях. У таких «новинах» користувачі посилаються на «турків», без уточнення, хто саме і коли зробив таку заяву.

«Як повідомляють турки, українська армія почала складувати критично важливе озброєння, таке як ракети HIMARS, SCALP, Storm Shadow, різні БПЛА-камікадзе та боєприпаси із збідненим ураном, на Хмельницькій та Рівненській АЕС на заході України та у прилеглих регіонах. Оскільки Росія не завдавала ударів по атомних електростанціях, найважливіші системи озброєння і боєприпасів почали розміщувати там на великих складах», — пишуть користувачі.

Скриншот – facebook.com

StopFake вирішив перевірити, чи дійсно є хоч якісь підтвердження цим звинуваченням. Як з’ясувалося, це не відповідає дійсності.

Користувачі соцмереж почали активно поширювати інформацію про «складування озброєння» 15-16 вересня. Вже за тиждень, 22 вересня, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) опублікувало чергову доповідь про ситуацію на українських АЕС. У цьому документі йдеться про те, що експерти МАГАТЕ, присутні на українських АЕС, не побачили ніяких порушень з боку ЗСУ чи взагалі будь-кого.

«Цього тижня команди МАГАТЕ з інших українських АЕС та з Чорнобильського майданчика повідомляють про безпечну та надійну експлуатацію ядерних об’єктів, незважаючи на продовження збройного конфлікту», — сказано в документі.

Скриншот сайту МАГАТЕ

Єдине озброєння, яке виявили експерти МАГАТЕ, помітили на не контрольованій Києвом Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

«Під час обходу група не помітила ніякого важкого озброєння, але підтвердила, що міни, про які повідомлялося раніше, залишаються на місці», – йдеться у звіті.

StopFake також звернувся з інформаційним запитом до МАГАТЕ ще до появи доповіді. Ми попросили підтвердити або спростувати інформацію, яку поширює агітпроп, але на момент публікації ще не отримали відповіді.

Раніше StopFake спростовував інформацію про те, що Київ зірвав ротацію місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС.

Джерело