Фейк: Реклама в США закликає не «спалювати гроші» на підтримку Ізраїлю, а допомагати Україні — відео
Показана на відео рекламна кампанія із закликом «залишатися з Україною», що нібито була ініційована українським урядом і мала би свідчити про страх втратити підтримку західних партнерів на тлі війни в Ізраїлі, – підробка. Корпорація, що встановила зображений на відео рекламний щит, спростувала існування такого ролика.
Низка пропагандистських медіа ресурсів і телеграм-каналів опублікували відеоролик, в якому демонструється рекламний щит з текстом «Допомагати євреям = спалювати гроші. Залишайтеся з Україною!» (Helping Jews = burning money. Stand with Ukraine!) та анімацією з палаючими купюрами. Рекламний щит нібито розташований у Нью-Йорку. У деяких каналах навіть заявляють, що рекламу замовив та оплатив український уряд. На одній із публікацій на момент виходу матеріалу — понад 350 тисяч переглядів і 500 коментарів, у яких українців звинувачують у антисемітизмі та вимаганні коштів у США.
Скріншот з поширюваного відео — Царьград
Зараз, коли увага світової спільноти прикута до нападу терористичної організації ХАМАС на Ізраїль, російська пропаганда переконана, що війна в Ізраїлі означатиме втрату міжнародного інтересу до України та зменшення фінансування від західних партнерів. А, отже, такими відчайдушними заявами Україна нібито намагається привернути увагу до власних потреб на фронті.
Насправді, уже на перший погляд реклама із закликом не підтримувати Ізраїль виглядає не дуже якісно вставленою в ролик у відеоредакторі. По-перше, різкість банеру з повідомленням про Україну суттєво відрізняється від попередньої реклами, що транслювалася на екрані на перших секундах відео та інших елементів ролика. По-друге, поки автор відео проходить повз рекламний щит, анімація залишається статичною, без викривлень та бліків.
Однак для повної певності StopFake звернувся за коментарем до JCDecaux — медіакомпанії, що займається встановленнями зовнішньої реклами, і на рекламному щиті якої нібито був показаний цей ролик. Директорка комунікацій корпорації, Клементин Прат, відповіла, що поширюване телеграм-каналами відео фейкове, а компанія ніколи не транслювала такого повідомлення на своїх щитах.
Скриншот відповіді комунікаційної директорки JCDecaux на запит Stopfake
По-третє, Центр протидії дезінформації знайшов джерело оригінального відео. Воно було зняте місяць тому YouTube-каналом The NYC Walking Show. На каналі автор проводить віртуальні екскурсії вулицями Нью-Йорка.
Палестино-ізраїльський конфлікт став для російських пропагандистів джерелом фейків про Україну. Так, нещодавно StopFake спростував, що троє українців були затримані в Ізраїлі за мародерство на тлі громадських заворушень, а Україна відмовляється евакуювати своїх громадян з Ізраїлю.