За захист кордону України та її природи прикордонникам випала честь долучитися до зариблення Дунаю червонокнижними рибами
Учора прикордонники Ізмаїльського загону, на запрошення Всесвітнього фонду природи WWF-Україна, взяли участь у зариблені акваторії української частини Дунаю.
Варто зазначити, що для української біосфери ця подія дуже важлива, оскільки, біорізноманіття України потерпає щодня внаслідок російської агресії. Підрив російською федерацією Каховської ГЕС, мінування, обстріли, бомбометання тощо, рашисти зробили чимало для шкоди екології. Значною мірою від російської агресії дістається територіям та акваторіям півдня Одещини, а це чи не єдине місце з повноводною річкою, де можна збільшувати популяцію осетрових.
Зариблення проводилося неподалік від міста Вилкове. Усього в дике середовище було випущено 2,5 тисячі червонокнижних осетрів та стерлядей. Почесне право долучитися до випуску малька у річку було надано начальнику відділу прикордонної служби «Вилкове». Лише цього року прикордонники цього відділу у трьох випадках затримали порушників, які вбраконьєрили червонокнижних риб: 5 севрюг та одну 125-кілограмову білугу з часткою чорної ікри на майже 14 кг.
На церемонії зариблення представники WWF-Україна вручили охоронцям державних рубежів подяку за сумлінну службу із захисту державного кордону України та її природи.
Захід відбувся за участю представників WWF-Україна, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної прикордонної служби України, Прокуратури України, Державного агентства розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України та фахівцями Дунайського біосферного заповідника.