Фейк: У ПЦУ почали молитися за вступ України до НАТО та ЄС
Найімовірніше, це відео, як і повідомлення, що поширюється в мережі, є черговою інформаційною атакою проти Православної церкви України та її вірян. Священний Синод ПЦУ не затверджував текст «молитви», яка зустрічається в мережі. У пресслужбі Церкви відповіли, що «це очевидний і дуже примітивний фейк».
Деякі російські ЗМІ, а також користувачі мережі поширюють інформацію про те, що в одній із церков Православної церкви України у Вінниці нібито почали молитися за вступ України до НАТО і ЄС.
«Боже, не відправляй нас до Раю, але відправ до НАТО і ЄС», – нібито написано в тексті такої «молитви». Пропагандистський ресурс «Царьград» пише, що саме ці слова нібито «викликали найбільш гостру реакцію у православних віруючих – від обурення скоєним богохульством до іронічних жартів і сміху».
Як доказ у мережі поширюється 8-секундне відео, на якому нібито продемонстровано текст молитви – через низьку якість відео на аркуші можна роздивитися лише назву «Вступ».
Слід зазначити, що у більшості публікацій відсутня будь-яка інформація щодо того, про яку саме церкву йдеться і де вона знаходиться. Проте деякі російські ЗМІ пишуть, що молитву про вступ України до НАТО та ЄС читають у храмах Православної церкви України.
Найімовірніше, це відео, як і повідомлення, що поширюється в мережі, є черговою інформаційною атакою проти вірян України та Православної церкви України (ПЦУ).
Передусім слід звернути увагу на те, що в мережі немає ніякої інформації про те, що в українських храмах, в тому числі у Вінниці, читають чи продають текст такої молитви. Це повідомлення поширили виключно російські ЗМІ та пабліки.
Згідно з церковними правилами, тексти нових молитов затверджує Священний Синод ПЦУ. Усі рішення Синоду, в тому числі тексти новозатверджених молитов, публікуються на офіційному сайті ПЦУ. Проте журналістам StopFake не вдалося знайти серед рішень Синоду затвердження «молитви про вступ України до НАТО та ЄС».
Це також підтвердили в пресслужбі ПЦУ на запит StopFake. Там відповіли, що на їхню думку, повідомлення, яке поширюється в мережі, – це «очевидний і дуже примітивний фейк».
Скриншот – відповідь пресслужби ПЦУ
Раніше проросійські канали поширювали дезінформацію про те, що Православна церква України нібито «окатоличує» українців.