Фейк: Французькі фермери закидали посольство України навозом — Euronews
Відеосюжет, на який посилаються пропагандисти, був сфабрикований. Листа з Посольства не існує, а кадрам, які використані у сюжеті, понад місяць — насправді вони були зняті в Діжоні, коли фермери під час протесту облили навозом будівлю облради.
У російських телеграм-каналах та медіа поширилася новина про те, що в ході протестів у Парижі французькі фермери нібито вступили в конфлікт з українською стороною. Повідомляється, що вони закидали посольство України навозом у відповідь на прохання дипломатів припинити протести. Також фермери нібито заявили, що Україна не має права щось просити чи вимагати у держави, чиїм коштом вона існує уже два роки. Пропагандисти посилаються на відеосюжет, який буцімто опублікували Euronews.
Наратив про те, що Україна існує тільки за рахунок західних партнерів, підозріло нагадує російську пропаганду. Тому StopFake вирішив перевірити правдивість цієї історії і встановив, що це – черговий фейк. По-перше, Euronews не випускали такого сюжету — його немає ні на сайті, ні у соцмережах проєкту (Instagram, Facebook, X (Twitter) тощо). По-друге, документ із «проханням» українських дипломатів припинити протести також був сфабрикований. Посольство України спростувало існування такого листа і там зазначили, що ані бланк листа не є офіційним бланком Посольства, ані стиль документу. Дипредставництво лише публікує інформацію про співпрацю двох держав, і не втручається у внутрішньополітичну ситуацію в країні. По-третє, будівля, яку показано на перших секундах ролику, не є будівлею Посольства України в Парижі. Справжня будівля посольства має інший архітектурний план, вхідну групу та побудована з цегли кремового кольору. До того ж, вона знаходиться за адресою avenue de Saxe, 21, а на перших кадрах ролика чітко видно цифру «17». Кадрам, які використані у сюжеті, понад місяць — насправді вони були зняті в Діжоні, коли фермери під час протесту облили навозом будівлю облради.
Останнім часом фабрикація відео від нібито авторитетних світових джерел стала одним із улюблених прийомів пропагандистів. Нещодавно ми розвінчували схожий кейс дезінформації у матеріалі «Фейк: 64% зґвалтувань в Німеччині скоюють українські чоловіки — МВС Німеччини».