Фейк: Бюджет американської організації з розшуку зниклих безвісти дітей скоротили задля допомоги Україні
Представниця організації спростувала, що вони розміщували відповідні заяви на упаковках молока.
У російському інфопросторі поширюється фото упаковок молока, які нібито з’явилися в американських магазинах. На них розміщене оголошення про зниклого безвісти хлопчика від імені громадської організації National Centre for Missing and Exploited Children (NCMEC) із підписом «Ми б знайшли Елайджу, якби уряд не скоротив наш бюджет задля відправки допомоги в Україну». На думку пропагандистів, це має свідчити про втому західного суспільства від підтримки України.
Але ці фото — фейкові, і не мають жодного відношення до діяльності NCMEC. Важко повірити, що громадська організація, яка займається розшуком зниклої трирічної дитини, відволікала б увагу від такого важливого оголошення політичними заявами. Це нам підтвердила і Анджелін Хартман, директорка з комунікацій NCMEC, яка заявила, що організація не друкувала таких листівок, і хтось інший скористався їх логотипом без дозволу. Вірогідно, це повідомлення було додане на фото упаковки з-під молока у графічному редакторі.
Відповідь комунікаційної директорки NCMEC на запит Stopfake
Фінансуванням NCMEC займається Департамент юстиції США, завданням якого є забезпечення правопорядку та правосуддя всередині країни, а тому ні про які «скорочення бюджету заради допомоги Україні» не йдеться. Більш того, фінансування, надане Департаментом юстиції NCMEC, навпаки, зросло порівняно з 2021 роком. Якщо у 2021 році Департамент юстиції виділив організації майже 37 мільйонів доларів, то у 2022 ця сума склала вже понад 44 мільйони долари. У 2023 році організація отримала більше 51 мільйона доларів. Окрім того, кошти від Департаменту юстиції є не єдиним джерелом фінансування організації. Чимало ресурсів також надають приватні донори, у тому числі великі корпорації на кшталт Google і Zoom. Отже, і «оголошення» на упаковках з-під молока, і інформація в ньому вигадані російськими пропагандистами для створення картини «виснаженого» допомогою Україні Заходу.
Спростування схожого фейка читайте у матеріалі «Маніпуляція: Французи «вийшли на протест після заяви Макрона про можливість відправки французьких військових до України».