У Святомихайлівському соборі міста Коломиї відновили давній традиційний молебень за воїнів-захисників України
У четвер, 11 квітня, у Коломиї в соборі Святого Архистратига Михаїла відновили давню молитовну традицію. У часі лихоліття Другої Світової війни тодішній парох отець Олександр Русин разом із парафіянами молились до образу Пресвятої Богородиці у наміренні повернення своїх синів та чоловіків з фронту, одужання поранених, повернення до Коломиї в’язнів радянських та німецьких таборів.
Вчора у соборі молилися за сучасних воїнів, які захищають нашу землю від російського агресора.
Молебень звершив парох собору отець-митрат у співслужінні з отцями-сотрудниками: о. Іваном Остафійчуком, о. Юрієм Терещенком та отцем Володимиром Гуменюком.
“Сьогодні ми дякуємо Богові, що маємо цей древній храм Архангела Михаїла, який бачив багато подій й людей, і завжди допомагав їм доносити свої молитви до Господа. Тут була ця традиція у час війни молитися за воїнів, і ми бачимо по цих вотах, які за Божим провидінням знайшов голова нашої ініціативної групи – пан Юрій Плекан ще у 2021 році, що люди, які молилися – отримували зцілення і їхні молитви були почуті”, – у своїй промові говорить отець Володимир Гуменюк.
Юрій Плекан, голова ініціативної групи собору та директор музею Історії міста Коломиї розповідає:
“Згідно дослідження славної пам’яті нашого парафіянина, краєзнавця та тележурналіста Василя Нагірного, який записував спогади про ці події у живих свідків, багатьох парафіян собору, зафіксовано, що за роки проведення молебнів було встановлено подячну вітрину, де вірні у подяку Богородиці за її допомогу, офірували цінні особисті коштовні речі – ланцюжки, перстені, каблучки, кулони тощо. Вони мали назву воти. Це символічні подарунки для Богородиці на знак зцілення від хворіб та вислуховуванні молитов та прохань. Вони мають форми ніг, сердець, рук, очей. Декотрі збереглися у доброму стані. Є срібні та позолочені речі, проте частина, на жаль, була викрадена”.
Під час молебню до Богородиці отці та парафіяни храму молилися за наших воїнів, за одужання поранених, визволення полонених, щоб живі і здорові повернулися безвісти зниклі.
“Ця молитва ще й допомагає розрадити родини Героїв. Ми можемо разом розділити наше спільне горе, зцілювати душевні рани. Закликаємо усіх приходити щочетверга о 18:00 на цю молитву, щоб випросити у Бога опіки над нашими воїнами, миру та Перемоги для нашої України”, – додає на завершення парох храму отець Петро Чиборак.
Стаття та фото прессекретаря собору Святого Архистратига Михаїла Вікторії Ровенчук