🤖 Технологічні гіганти роблять ставку на відродження ядерної енергетики для забезпечення суперкомп’ютерної революції

🤖 Технологічні гіганти роблять ставку на відродження ядерної енергетики для забезпечення суперкомп’ютерної революції

Для створення суперінтелекту потрібно кілька простих інгредієнтів: майже нескінченна база даних, велика кількість технічних експертів, сучасні мікрочіпи вартістю мільярди доларів – і гігантська кількість електроенергії.

У той час як Кремнієва долина витрачає величезні кошти на створення штучного інтелекту, технологічні гіганти стикаються з перешкодою. Без достатнього постачання енергії вони не зможуть створити величезні суперкомп’ютерні центри, які, на їхню думку, стануть місцем для наступного покоління систем штучного інтелекту.

💠 Марк Цукерберг, генеральний директор Meta, розповів, що для одного такого дата-центру може знадобитися гігават потужності – повноцінна атомна електростанція. Відчайдушна гонитва за енергією викликає хвилю інтересу до ядерної енергетики. Венчурні капіталісти прискорюють процес, роблячи ставку на те, що саме вона стане джерелом енергії для підтримки буму штучного інтелекту.

💠 Сем Альтман, генеральний директор компанії OpenAI, що розробляє ChatGPT, уже багато років є прихильником ядерної енергетики. У 2015 році Альтман інвестував і погодився очолити компанію Oklo, яка будує передові мікрореактори.

Альтман також є найбільшим зовнішнім інвестором Helion – компанії, яка прагне опанувати термоядерний синтез, що розглядається як Святий Грааль чистої ядерної енергетики. Microsoft домовилася про першу в світі купівлю термоядерного синтезу в компанії Helion, а поставки можуть розпочатися вже у 2028 році.

💠 Amazon, своєю чергою, придбала центр обробки даних у Пенсильванії, що працює на ядерній енергії. Тим часом DeepMind, лондонська лабораторія штучного інтелекту Google, працює над технологією, яка дозволить використовувати ШІ для кращого контролю реакцій термоядерного синтезу.

💠 Last Energy, що базується у Вашингтоні й розробляє мікромодульні реактори, отримує половину замовлень від компаній, які створюють центри обробки даних.

💠 Ілон Маск (Tesla) заявив, що закриття атомних станцій є «антигуманним». Білл Гейтс (Microsoft) і Джефф Безос (Amazon), двоє найбагатших людей світу, інвестували в ядерні стартапи: від невеликих модульних реакторів до термоядерного синтезу.

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства, кількість електроенергії, яку використовують центри обробки даних і штучний інтелект, може збільшитися вдвічі до 2026 року, і тоді вони зможуть споживати стільки ж енергії, скільки Японія. Підраховано, що один запит до ChatGPT вимагає стільки ж електроенергії, скільки 15 пошукових запитів у Google.

Хоча технологічні компанії зробили великі інвестиції у вітрову та сонячну енергетику, їхня нестабільність не дуже підходить для центрів обробки даних, які працюють цілодобово. Атомна енергетика не має такої проблеми.

Бум інтересу до ядерної енергетики відчувається далеко за межами Каліфорнії: канадська урановидобувна компанія Cameco заявила, що зацікавленість техсектору викликала сплеск попиту на її ядерне паливо.

💠 OpenAI та її головний інвестор Microsoft розробляють плани створення найбільшого у світі суперкомп’ютера – проєкту вартістю $100 млрд під кодовою назвою Stargate. Аналітики Morgan Stanley припустили, що він живитиметься від кількох (!) атомних електростанцій.

Сем Альтман запевнив інвесторів, що йому потрібно до $7 трильйонів, щоб досягти своїх очікувань про ШІ, і цей бюджет включає в себе самозабезпечення джерелами енергії. Він стверджує, що ШІ стане найважливішим винаходом в історії людства, проте впевнений, що без відродження ядерної енергетики людство не зможе його забезпечити.

#новини_компанії

ХTHEA

🤖 Технологічні гіганти роблять ставку на відродження ядерної енергетики для забезпечення суперкомп’ютерної революції

Джерело