Єпископи взяли участь у святкуванні заснування Української провінції Сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя з нагоди 25-річчя
2 червня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святих апостолів Петра і Павла в м. Новояворівськ. Ця подія знаменувала 25-річчя заснування Української провінції Сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя.
Із Главою Церкви співслужили: архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк, єпископи Сокальсько-Жовківської єпархії Кир Михаїл та владика Петро разом з єпископами та священниками УГКЦ. У святковій Божественній Літургії взяли участь також представники місцевої влади й іноземні гості. Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.
Під час проповіді Блаженніший Святослав розкрив зміст Божого слова про зустріч Ісуса зі самарянкою біля криниці Якова. За його словами, спрага самарянки, яка начебто описується в образі пошуку за єдиним коханим, подана у Євангелії як спрага за живою водою. «Живою водою є ніщо інше як Святий Дух, а джерелом — Отець Небесний», — пояснив Предстоятель.
Блаженніший Святослав наголосив, що історія сьогоднішнього Євангелія — це історія про нашу Церкву, наш народ, святий храм. Відтак наголосив, що особливо в час жорстокої війни, там, де присутня Церква, там б’є ключем джерело вічного життя.
Окрім цього, він порівняв зустріч самарянки з Ісусом із покликанням сестер-місіонерок Чину Найсвятішого Ізбавителя. Вони, подібно до жінки, відчули спрагу за живою водою і знайшли її в особі Ісуса Христа.
«Ця історія про тих, хто знайов, про тих, хто навчився поклонятися Отцеві в Дусі й істині. Ця історія про тих, хто знайшов свого єдиного нареченого і став Його місіонером. Ця історія про вас, дорогі сестри!» — наголосив Патріарх.
Зародження східної гілки Згромадження сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя відбулося 25 років тому у храмі Святих апостолів Петра і Павла в м. Новояворівськ. Блаженніший Святослав, згадуючи ті часи, зауважив, що «мотивом пошуку богопосвяченого життя була справжня спрага сестер за Богом».
Глава Церкви висловив слова вдячності сестрам-редемптористкам за їхнє місійне служіння, а також в особливий спосіб подякував с. Маргарет Обередер, Провінційній настоятельці згромадження: «Я дякую вам, мати Маргарет, за ті мудрі, мужні материнські моменти, які ви пережили разом із нашими сестрами, а головне чудово навчилися української мови. Тою справжньою мовою, якою ви говорили, була мова любові та благодаті Духа Святого».
«Я думаю, що не буде сьогодні достатньо ані часу, ані слів, щоб перерахувати ті всі ознаки особливої благодаті, того дару життя вічного, яке пульсує із криниці Отця Небесного, яким є наш Господь Спаситель, — зазначив Блаженніший Святослав. — Якщо Він сьогодні може так зворушити дівоче серце, що вона готова Йому тільки єдиному, як своєму Небесному женихові, життя віддати, значить Він живий».
Глава УГКЦ зазначив, що самарянка повернулася місіонеркою: «Вона хоче, щоби всі знайшли Того, хто втамував її спрагу за Богом, — ту спрагу за вічним життям, вічним щастям, для якого сотворена і до якого покликана людина».
Після святкової Літургії з нагоди першого 25-річного ювілею Згромадження сестер місіонерок Чину Найсвятішого Ізбавителя в Україні Отець і Глава УГКЦ подякував священникам редемптористам: «Дякую отцям Чину Найсвятішого Ізбавителя, які тут прийняли сестер та напоїли тою живою водою, втамовуючи їхню особисту спрагу за Богом».
Відтак були вручені Патріарші грамоти тим, хто спричинився до цієї великої духовної події в житті УГКЦ, зокрема о. Михайлові Волошину, о. Петрові Барану, о. Володимирові Вонсу, а також с. Маргарет Обередер, с. Гільдегарт Данкт і с. Паулі Штауп.
Сестри згромадження висловили вдячність Блаженнішому Святославові та подарували йому ікону Пресвятої Богородиці, написану сестрою місіонеркою.
На завершення Отець і Глава Церкви здійснив освячення дзвонів храму Святих апостолів Петра і Павла.
Довідка
Згромадження сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя в Україні зародилося в Новояворівську на Львівщині у храмі Святих апостолів Петра і Павла. Ще в 90-х роках група молодих дівчат, захоплених ідеєю місійного служіння, зголосилася до отців редемптористів із проханням про заснування такої монашої спільноти. Зусиллями священників було знайдено контакти з жіночим місійним згромадженням у Німеччині, які зайнялися формацією українок.
Згромадження сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя є інтернаціональною спільнотою, сестри якої служать у Німеччині, Австрії, Чилі, Болівії, Японії та Україні.