Фейк: Українських солдатів навчають «відчувати задоволення від вбивства» — інструктор зі США
Агітпроп спотворив слова експерта з бойової психології, викладача Вест-Пойнтської академії, підполковника армії США Дейва Гроссмана, який приїхав із тренінгами до України. Йдеться про методи та інструменти попередження і розвитку ПТСР у солдатів після бою, а не про навчання отримання «задоволення від вбивства».
Російські ЗМІ поширюють чергову інформацію, яка нібито доводить, що українських солдатів «зомбують» перед боєм, вчать «отримувати задоволення від вбивства». Агітпроп заявляє, що йдеться про «нелюдську методику навчання в ЗСУ на основі рефлексу радості від знищення ворога».
Російський агітпроп намагається демонізувати українську армію, поширюючи цей та інші фейки й обов’язково згадуючи тут і Захід, у контексті, що саме з подачі НАТО чи західних країн українських солдатів навчають «нелюдським методикам».
Насправді ж «зомбування» солдатів, як про це пише пропаганда, – це проведення кількох майстер-класів у Києві від експерта з бойової психології, викладача Вест-Пойнтської академії, підполковника армії США Дейва Гроссмана. Гроссман також є автором таких книг як «Бій: психологія і фізіологія воїна під час війни та миру» і «Вбивство: психологічна плата за навчання вбивати на війні та у мирний час». У цих книгах він пояснив необхідність комплексного підходу до психологічної підготовки воїна до бою.
Цю ж методику Гроссман пояснив у ефірі українського телеканалу Перший західний, відповідаючи на запитання ведучого: «Чи здатна кожна людина вбити ворога на полі бою?» Підполковник відповів так:
«Завдяки сучасним тренуванням із тренажерами і мішенями, що спливають, ми зробили вбивство майже умовною реакцією. Ваша підготовка зробить вас здатним виконувати роботу. Але ми маємо бути здатними жити з тим, чого нас навчили. Реакція більшості людей – це радість. Я влучив у ціль. Я виконав свою роботу. Я врятував життя людей. Я врятував своє життя. Це називається «ейфорія людини, яка вижила». Але потім люди почуваються погано або не почуваються погано. Знаєте, якби ви могли вибирати, як реагувати, то люди б реагували по-різному, і всі вони були б нормальними. Але якби ви могли вибирати, як вам реагувати, я думаю, ви хотіли б почуватися нормально. Ви хочете почуватися добре, але потім виникає зворотна реакція, оскільки людей це непокоїть, і тоді починається процес раціоналізації, під час якого ми намагаємося зрозуміти це і впоратися з цим. У цьому й полягає суть моєї книги про вбивство».
Як бачимо, підполковник Гроссман нічого говорив не про те, що слід тренуватися, «як відчувати задоволення від вбивства», а про те, як впоратися з відчуттями, які виникають потому.
Раніше StopFake спростовував фейки про те, ГУР МО нібито «визнало участь найманців НАТО» в війні в Україні або що в НАТО «незадоволені надто м’якими нововведеннями щодо мобілізації українців за кордоном».