✅ Сьогодні, на Житомирщині відбулася нарада, щодо підбиття підсумків поточної роботи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Сьогодні, на Житомирщині відбулася нарада, щодо підбиття підсумків поточної роботи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Обговорили зокрема й те, що робиться в цій царині в нашій області.

🔵 Права людини – це фундаментальні цінності, які є основою української Держави, як невід’ємної складової спільноти європейських демократичних країн. Це те, що відрізняє нас від російського тоталітарного режиму, який прагне винищувати свободу усюди, куди зможе дотягнутися.

🔶 Війна, яку розв’язала росія проти нашої країни, постійно ставить перед нами нові виклики. Мільйони людей зазнали втрат, фізичних та психологічних травм, вимушені були залишити свої домівки. Кожен з них потребує захисту та допомоги. Загалом офіс Уповноваженого з прав людини отримав за 2023 рік понад 95 тисяч звернень. В першу чергу щодо прав сімей військовослужбовців, переселенців, соціального захисту та реабілітації ветеранів.

🔰 Від початку повномасштабного вторгнення Житомирщина стала важливим гуманітарним хабом., який надав допомогу майже півмільйону українців, що рятувалися від війни. Спільно з громадами та нашими міжнародними партнерами ми й зараз забезпечуємо усім необхідним майже 60 тисяч внутрішньо переміщених осіб та продовжуємо працювати задля покращення умов їх перебування та інтеграції у життя громад.

⚜️ Чи не найважливішим напрямком нашої спільної роботи є розбудова ефективної системи реабілітації та підтримки наших ветеранів та членів їх родин, а також тих, хто на цій війні втратив найцінніше – своїх рідних. Майже в усіх громадах Житомирщини вже створені ветеранські хаби та «єдині вікна» для надання соціальних та адміністративних послуг ветеранам. В обласному центрі створено Центр ветеранського розвитку, який функціонує на базі Державного університету «Житомирська політехніка». З 2022 року кількість медичних закладів області, які підписали реабілітаційний пакет з Національною службою здоров’я України, збільшилася у понад 3 рази. А кількість ліжок для реабілітаційного лікування – майже у 5,5 раза. Водночас кількість пацієнтів збільшилася у 3 рази. Тобто наявна мережа наразі справляється з навантаженням та має суттєвий запас міцності. Реабілітаційна мережа масштабується також через створення на території області «Центрів життєстійкості». Це наш спільний проєкт з Міністерством соціальної політики України.

🟢 Ці центри також є важливою складовою турботи про ментальне здоров’я наших громадян, якою опікується Перша леді України Олена Зеленська. Житомирщина є одним з лідерів програми «Ти як?». Житомирщина також є активною учасницею державної програми створення безбар’єрного середовища для вільного доступу усіх громадян до послуг, сервісів та усього необхідного для нормального життя.

🤱 Нашим пріоритетом залишається розвиток прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Ми продовжуємо вдосконалювати наявні та будувати нові укриття. Адже питання безпеки в наш час є першочерговими. Особливо, коли йдеться про заклади освіти.

☑️ Хочу підкреслити важливість нашої спільної роботи задля захисту та зміцнення прав людини, які є основою справедливого та демократичного суспільства, де кожен громадянин може жити гідно, безпечно та з повагою до своїх прав і свобод.

🇺🇦 Лише спільними зусиллями ми зможемо створити суспільство, де кожна особистість має рівні можливості для реалізації свого потенціалу. Головною умовою цього є наша Перемога над ворогом. Саме тому нашим головним завданням зараз є підтримка Збройних сил України, хлопців і дівчат, які сьогодні ціною власного життя захищають ці цінності та наші з вами права!

Слава Україні!

Джерело