У Луцьку розповіли, як протидіяти фейкам та впливам інформаційно-психологічних операцій
У Луцьку експерти розповіли, як протидіяти фейкам та впливам інформаційно-психологічних операцій.
Форум «ІПСО/фейкові новини VS критичне мислення/здоровий глузд», який організували громадські організації «Елеос-Волинь», «Волинське братство святого Володимира Великого», відбувся у суботу, 15 червня, у приміщенні торгово – промислової палати. Захід відвідала кореспондентка Район.Луцьк.
На форумі виступали експерти у сфері політології, психології, історії, релігієзнавства та фактчекінгу.
Так, політолог, заступник декана факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки Тарас Літковець розповів історію розвитку пропаганди з початку минулого століття та до сьогодення. У своїй доповіді на історичних прикладах він показав, як інформаційно- психологічні операції можуть впливати на свідомість суспільства та окремих його категорій.
Фактчекерка проєкту «Брехунець» Національної мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua Вікторія Телечук у презентації «Як виростити у собі фактчекера та навчитись трощити фейки» зупинилася на тому, що таке фейки, як їх можна виявляти самостійно, у яких випадках варто перевірити інформацію та рекомендувала список прозорих та відповідальних медіа, яким можна довіряти. Вікторія детально розповіла для чого створюють фейки та, як вони спотворюють дійсність. До того ж вона детально розповіла про проєкт «Брехунець», який створили три роки тому для спростування фейків і маніпуляцій.
Вікторія Телечук розповіла про фактчекінг
Руслан Халіков – кандидат філософських наук, а нині військовослужбовець 12 бригади спеціального призначення «Азов» розповів про те, як релігії використовують у маніпуляціях та пропаганді. Олег Санжаревський, кандидат історичних наук у своїй доповіді акцентував увагу на те, як трансформувалася російська внутрішньодержавна пропаганда після початку повномасштабного вторгнення.
Крім того, на форумі виступили психологиня, голова ГО «Елеос-Волинь» капеланка –волонтерка Наталія Райниш та підприємниця, SMM-спеціалістка Сніжана Ліщук.