Фейк: Вибори до Європарламенту «показали нелегітимність» Шольца і Макрона

Загальноєвропейські вибори депутатів до Європейського Парламенту ніяк не впливають на легітимність керівництва кожної окремо взятої держави-члена ЄС.

Російські ЗМІ не полишають спроби втручання у європейські демократичні процеси, розповсюджуючи дезінформацію про вибори до Європейського Парламенту. Агітпроп, коментуючи підсумки загальноєвропейського голосування, заявив, що результати виборів нібито свідчать про «неспроможність» політиків у Європейському Союзі. Зокрема, росЗМІ заявили про так звану «незаконність» перебування на своїх посадах президента Франції Емманюеля Макрона та канцлера ФРН Олафа Шольца: 

«Небезпечний вірус нелегітимності починає розповзатися європейським континентом … Рухаючись в руслі виконання команд із Вашингтона і відмовившись від суверенітету, ні на що інше розраховувати європейські політики й не могли», – запевняє агітпроп.

Скриншот – kp.ru

У країнах Європейського Союзу 6-9 червня 2024 року відбулися вибори до Європейського Парламенту. Громадяни держав ЄС обирали 720 депутатів, які представлятимуть їхні інтереси в загальноєвропейському парламенті. Ці вибори жодним чином не «перекреслюють легітимність» керівників конкретних країн ЄС – твердження про інше є російською дезінформацією, спрямованою на підрив довіри населення до демократичних процесів у державах-членах Європейського Союзу.

Мова про будь-яку «неспроможність» європейських політиків взагалі не йде – панівна в попередньому скликанні Європейська народна партія (EPP) утримала першість за результатами виборів до Європейського парламенту, отримавши 190 місць із 720. Другою за чисельністю політичною групою залишається Прогресивний альянс соціалістів і демократів  (S&D)– 136 місць. Останнім у трійці лідерів стало об’єднання лібералів Оновлюючи Європу (Renew Europe) з 80 мандатами. Найближчим часом сформуються політичні фракції ЄП, до яких увійдуть депутати з різних країн і політичних партій. Групи формуються за принципом спільних цілей та політичних поглядів. 19 липня 2024 року депутати нового скликання Європарламенту зберуться на першу пленарну сесію у Страсбурзі.

Посилення позицій французької правої партії «Національне об’єднання» та німецької «Альтернативи для Німеччини» не призвели до зміни політичного ландшафту Європейського парламенту та європейських інституцій загалом. Проєвропейські сили, які підтримують Україну у протистоянні російській агресії, залишаються при владі – саме тому агітпроп і розпочав посилене поширення дезінформації щодо нового скликання Європейського парламенту. 

Також вибори до Європейського Парламенту у жодний спосіб не ставлять під сумнів легітимність французького президента. Емманюель Макрон виграв у другому турі президентських виборів під час прямого голосування французьких громадян (квітень 2022) із результатом у 58,54% голосів. Це вже друга каденція Макрона – його президентські повноваження закінчуються у 2027 році. 

Федеральний Канцлер у Німеччині призначається більшістю Бундестагу на чотирирічний строк. Олафа Шольца було обрано Канцлером у грудні 2021 року 395 голосами депутатів. Тобто Шольц законно залишається на посаді щонайменше до осені 2025 року. Втім, парламент може висловити недовіру Канцлеру та проголосувати за його усунення з посади – у випадку із Шольцем таких вотумів не було.

Також слід зазначити, що дезінформаційні нападки Кремля на європейські інституції відбуваються на тлі нелегітимності російського диктатора Путіна. У квітні 2024 року Європарламент і Парламентська асамблея Ради Європи ухвалили резолюції №2540 та № 2024/2665(RSP) щодо останніх «виборів Путіна» в Росії. У резолюціях звучать заклики до держав-членів ЄС, до Ради Європи, а також до Європейського Союзу офіційно визнати нелегітимність Володимира Путіна на посаді президента Росії. Читайте докладніше у матеріалі StopFake «Маніпуляція: Захід та ПАРЄ «втручаються» у вибори президента Росії».

Про те, як Росія посилила дезінформаційну кампанію на тлі виборів у західних країнах та європейських інституціях, читайте у матеріалах StopFake «Фейк: ЕС «запроваджує цензуру» напередодні виборів до Європарламенту», «Фейк: Європарламент проголосував за ухвалення всіх рішень в ЄС простою більшістю» та «Фейк: Визнання в Європарламенті Росії спонсором тероризму «не має жодних наслідків».

Джерело