Фейк: Олімпіада в Парижі «отримала найбільше негативних відгуків при обговоренні за останніх 10 років» – Microsoft

Сюжет, що поширюється в мережі, був сфальсифікований. Компанія Microsoft не публікувала таких сюжетів ні у себе на сайті, ні у своїх соціальних мережах. Більше того, на початку червня компанія опублікувала результати свого дослідження про те, як росія намагається зірвати Олімпійські ігри 2024 року. Аналітики вважають, що мета Кремля – очорнити репутацію Міжнародного Олімпійського комітету та створити очікування спалаху насильства в Парижі під час Ігор.

У мережі з посиланням на Microsoft поширюється однохвилинний відеоролик, в якому заявляється, що Олімпіада в Парижі нібито стала «Олімпіадою, яка отримала найбільше негативних відгуків при обговоренні за останніх 10 років». Як заявляється, аналітики Microsoft нібито опублікували звіт, в якому повідомили, що більше ніж  83% інтернет-запитів користувачів щодо Олімпіади в Парижі є негативними – вони бояться терористичних атак, клопів, високого рівня вуличної злочинності та поганого сервісу.

«І після цього французи звинувачуватимуть у тому, що Росія хоче зірвати Олімпіаду? Навіщо псувати і без того погане», – коментують деякі користувачі мережі.

Скриншот – facebook.com

Однак ця новина повністю вигадана, а відеоролик сфабриковано. Цей ролик, так само як і згаданий «звіт», неможливо знайти ні на сайті компанії Microsoft, ні на її сторінках у Facebook, X (колишній Twitter) або в YouTube. 

Журналісти StopFake звернулися за коментарем до Microsoft, але на час публікації цього матеріалу поки так і не отримали відповіді.

Також повідомлення про таке дослідження Microsoft відсутні у світових ЗМІ, незважаючи на те, що тема Олімпійських Ігор перебуває у їхньому фокусі уваги.

Відеоролик, який поширюють деякі користувачі мережі, а також анонімні Telegram-канали, найімовірніше, є фальшивим. По-перше, у справжніх відео логотип компанії розташований у нижньому правому кутку. У підробленому ж логотип і назва компанії вказані на відео зліва вгорі. До того ж, компанія залишає логотип тільки на тих відео, які публікує на YouTube. У інших соціальних мережах вона оприлюднює відео без логотипу. По-друге, дизайн роликів Microsoft передбачає зовсім інший шрифт, ніж той, що був використаний у підробленому відео. По-третє, компанія публікує лише власний оригінальний контент – інтерв’ю, відео та фото із заходів. А відео, що поширюється в мережі, навпаки, складається з фото- та відеоматеріалів, взятих зі стоків (бібліотек відео- та фотоматералів – прим. ред), частина з яких взагалі не має ніякого стосунку до естафети Олімпійського вогню.

Тільки в одному зловмисники мали рацію – на початку червня аналітики Microsoft дійсно опублікували результати свого дослідження. Але в ньому йшлося зовсім не про рейтинги Олімпіади в Парижі, а про те, як росія намагається зірвати Олімпійські Ігри 2024 року. Центр аналізу загроз Microsoft (MTAC) зазначив, що Кремль доповнив свою стару тактику дезінформації використанням штучного інтелекту для шкідливої ​​діяльності. Аналітики вважають, що ці операції мають дві основні цілі: очорнити репутацію Міжнародного Олімпійського комітету та створити очікування спалаху насильства в Парижі під час Ігор.

Росія «прагне посіяти громадський страх, щоб утримати глядачів від відвідування Ігор», – написав Клінт Воттс, генеральний менеджер Центру аналізу загроз Microsoft, у супровідному блозі. Компанія попередила, що дезінформація може посилитись напередодні церемонії відкриття Ігор.

Скриншот – blogs.microsoft.com

StopFake вже спростовував створений подібним чином фейк про Олімпіаду в матеріалі «Фейк: У Франції усунули від супроводу естафети Олімпійського вогню всіх поліцейських-мусульман – TF1».

Джерело