Фейк: Українцю заборонили відвідувати тенісні матчі за вигук «Україні потрібні вибори» під час гри

Цей інцидент повністю вигаданий. Пропагандисти наклали аудіо з вигуком на запис реального матчу між тенісистами. 

Український вболівальник вигукнув «Ukraine needs elections» на тенісному матчі у Франції — таку новину поширюють проросійські джерела. Повідомляють, що після цього чоловіку довічно заборонили відвідувати події Відкритого чемпіонату Франції з тенісу Roland-Garros, обґрунтувавши це тим, що інцидент був «особистою та агресивною провокацією», якій не місце в спорті.

«Теніс — не місце для політичних висловлювань, а Україна — не місце для виборів» — іронічно підсумовують автори фейка.

Скриншот — Telegram

Однак ця історія повністю вигадана, що легко перевірити. Пропагандисти використали кадри з матчу між грецьким тенісистом Стефаносом Ціціпасом та італійським гравцем Маттео Арнальді. У мережі доступний запис ключових моментів з гри, фрагмент з якого і відредагували пропагандисти — на оригінальному відео такий вигук відсутній. 

Метою подібних фейків є дискредитація української влади та підрив її легітимності. Насправді ж ні в Україні, ні в західних партнерів немає сумнівів щодо цього питання: закон України «Про правовий режим воєнного стану» забороняє проведення президентських виборів під час воєнного стану, а Конституція передбачає, що чинний президент виконує повноваження до вступу на пост новообраного президента. Легітимність Володимира Зеленського окремо підтвердили міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано та пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. Опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 70% українців переконані, що Володимир Зеленський має залишатися на посаді президента до кінця воєнного стану. 

Спростування інших фейків на тему спорту читайте у матеріалах: Фейк: Румунські вболівальники кричали «Путін» на матчі Україна-Румунія і тримали прапор «ДНР» та Фейк: Британський боксер назвав Олександра Усика «попрошайкою для армії».

Джерело