Фейк: Замість практики київських студентів відправлять копати окопи

Київський національний університет будівництва та архітектури у коментарі для StopFake спростував інформацію про відправку своїх студентів «копати окопи» замість практики. Агітпроп використовував логотип та зображення центрального корпусу університету для створення фейкового оголошення.

Кремлівські  Telegram-канали і користувачі соцмереж поширюють інформацію про те, що в одному з київських університетів студентів відправляють «копати окопи» та «будувати бліндажі» замість проходження справжньої виробничої практики. Як доказ вони використовують сфотографоване оголошення для студентів з відповідним повідомленням.

«В одному з вишів Києва студентів замість практики відправляють рити окопи та будувати бліндажі для солдатів ЗСУ в Ірпені. Мабуть, саміт миру пройшов чудово, якщо вже на Київщині будують укріплення», — пишуть користувачі.

Скриншот — facebook.com

Після поширення такої інформації StopFake перевірив, чи справді один із київських університетів вирішив залучити студентів для будівництва військових укріплень. Як і слід було очікувати, пропагандисти підробили оголошення.

У своїх «новинах» агітпроп не повідомляє, який саме університет вирішив відправити студентів копати окопи замість проходження практики. Але якщо придивитися до фейкового оголошення, то можна побачити, що на ньому зображено будівлю та логотип Київського національного університету будівництва і архітектури. Там часто використовують фотографію цієї будівлі у своїх публікаціях про університет.

Скриншот — Instagram університету Скриншот фейкового оголошення

Переглянувши всі повідомлення на сайті університету, а також на його офіційних сторінках у соціальних мережах, StopFake не виявив оголошення, де було б зазначено, що практика для студентів буде пов’язана з будівництвом укріплень. На інформаційний запит від StopFake представники університету також спростували існування такої практики і такого оголошення.

«Київський національний університет будівництва та архітектури повідомляє, що ця інформація не відповідає дійсності й таке оголошення не розміщувалося на інформаційних ресурсах університету!» — відповіли в університеті.

Зважаючи на все, російська пропаганда використовувала логотип і світлини із зображенням центральної будівлі одного з київських університетів для створення чергового фейку про Україну. Раніше StopFake  спростовував інформацію про те, що у Вінницькій ОВА готувалася «часткова мобілізація студентів».

Джерело