За матеріалами ДБР суд відправив до в’язниці зрадника на 15 років, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 10 перебіжчикам
Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.
Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно одного зрадника, завершено розслідування та направлено до суду матеріали щодо 9 перебіжчиків, ще одному повідомлено про підозру.
За матеріалами ДБР Ленінський районний суд м. Запоріжжя визнав винним у державній зраді колишнього правоохоронця, якого окупанти призначили керувати так званою «поліцією» у захопленій Якимівці Запорізької області.
Перебіжчик отримав 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна (ч. 2 ст. 111 КК України).
Чоловік ще у квітні 2022 року перейшов на бік ворога і за власною ініціативою став співпрацювати з окупаційною владою. За це був призначений начальником у незаконному правоохоронному органі.
Аби вислужитися перед окупантами, чоловік організовував, контролював та особисто виконував завдання незаконної влади з демонтажу та знищення державних символів України, зокрема Державного Герба України та Державного Прапору України та встановлення на їх місце символіки рф. Брав участь у незаконному вилученні табельної зброї у своїх колишніх колег.
Наразі він продовжує прислужувати окупантам, в тому числі організує видачу російських паспортів на тимчасово окупованій території.
Строк відбування покарання відраховуватиметься з моменту його фактичного затримання.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування у справах двох жительок Херсонської області, які влаштувались на роботу до окупантів та допомагали їм налаштовувати збір податків в казну рф.
Одна з фігуранток до широкомасштабного вторгнення працювала ревізором-інспектором у ГУ Державної податкової служби у Херсонській області. Після захоплення частини Херсонщини вона отримала посаду начальника одного з підрозділів окупаційної так званої «податкової», організовувала роботу відділу. Друга фігурантка до захоплення Херсона працювала в мерії міста. За проявлену лояльність окупанти призначили її на посаду «начальника відділу реєстрації та обліку платників податків». На новій посаді жінка серед іншого допомагала окупаційній владі налагоджувати збір податків до бюджету країни-агресора.
Колишні чиновниці обвинувачуються у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Завершено досудове розслідування й щодо співробітниці Генічеського райуправління ДСНС, яка влаштувалася на роботу до окупантів.
До окупації міста жінка працювала на посаді головного інспектора у районному управлінні ДСНС. Після захоплення Генічеська вона добровільно влаштувалась на роботу до створеного окупантами так званого «міністерства надзвичайних ситуацій» та отримала посаду заступника начальника рятувальної частини. Крім основної роботи вона також бере участь в агітаційних заходах для школярів.
Жінка обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього правоохоронця з Вовчанська, який перейшов на бік ворога.
Зрадник після окупації Вовчанська почав допомагати загарбникам створювати місцевий відділ поліції. Він заочно обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Спеціальне досудове розслідування завершено й щодо адвоката та чотирьох працівниць апаратів районних судів Маріуполя, які під час війни зробили карколомну кар’єру «суддів» у так званій «днр». Четверо жінок під час тимчасової окупації міста почали співпрацювати з загарбниками та погодилися «чинити правосуддя» від імені квазіреспубліки «днр». На підставі указу президента рф двоє з них обійняли посади «суддів» у так званих «Орджонікідзевському та Іллічівському районних судах міста Маріуполя днр», ще двоє стали суддями у новостворених окупаційних «Володарському та Першотравневому районних судах днр».
Колишній адвокат з Маріуполя також підтримав тимчасову окупацію міста у 2022 році та перекваліфікувався на суддю. У 2023 році чоловік обійняв посаду псевдосудді так званого «Приморського райсуду міста Маріуполя днр».
Всі обвинувачені «урочисто» прийняли присягу «судді днр» та виносять незаконні рішення за російським законодавством в інтересах псевдореспубліки «днр».
Четверо колишніх працівниць суду та адвокат обвинувачуються у колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Обвинувальні акти щодо всіх зрадників направлено до суду.
Працівники ДБР повідомили про підозру у колабораційній діяльності колишньому співробітнику ДСНС Луганщини, який зрадив Україну та пішов працювати на окупантів.
Рятувальник відділення ДСНС у селищі Троїцьке на Луганщині після захоплення окупантами селища вирішив не виїжджати на контрольовані території й восени 2022 року добровільно пішов працювати на окупантів.
Наразі колишній рятувальник підозрюється у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво здійснюють Запорізька, Херсонська, Харківська, Донецька та Кіровоградська обласні прокуратури.