Комісія єпископатів ЄС: документ про «цифрові виклики» для сімей

Комісія єпископатів ЄС: документ про «цифрові виклики» для сімей

«Мережа Молоді», що діє при Комісії єпископських конференцій Європейського союзу, приготувала документ, в якому аналізує вплив новітніх технологій на сім’ю.

У відповідь на швидку цифрову трансформацію, яка впливає на європейські суспільства, «Youth Net», молодіжна мережа Комісії єпископських конференцій Європейського Союзу (COMECE), опублікувала документ під назвою «Цифрові виклики для сімей в Європі», в якому підкреслюється «необхідність для політиків ЄС надавати пріоритет сімейним цінностям і християнській етиці в цифрову епоху».

На основі людської гідності

Цей текст, як підкреслюється в комюніке комісії, був розроблений для того, щоб розглянути вплив цифрової революції на сім’ї в Європі, підкреслюючи «необхідний баланс між впровадженням цифрової комунікації та дбанням про те, щоб технологічний прогрес зміцнював сімейні цінності та гармоніював з християнською етикою». Документ починається з того, що Папа Франциск писав у своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня миру, який цього року мав тему «Штучний інтелект і мир». Для Папи, як нагадує COMECE, «гідність, притаманна кожній людині, та братерство», повинні лежати в основі розвитку нових технологій.

Загрози для сім’ї

Молодіжна мережа COMECE підкреслює важливість сім’ї та відзначає вплив нових технологій на суспільство. Офіційні опитування часто висвітлюють спільні проблеми сімей, які намагаються пристосуватися до технологічного прогресу, особливо в тому, що стосується споживання інформації та розваг. Особливе занепокоєння викликають основні виклики, пов’язані з цифровізацією, такі як соціальна ізоляція, проблеми з психічним здоров’ям та викривлені очікування у сфері інтимних стосунків. З огляду на ці проблеми, як «життєво важливі для подолання цих викликів» підкреслюють принципи католицького соціального вчення, такі як людська гідність, дбання про спільне благо та сприяння автентичним взаєминам.

Шанси і виклики цифрової ери

Документ пропонує три основні напрямки діяльності: освіта як профілактика та зміцнення відповідальної; нові підходи до цифрового споживання; сприяння реальним зустрічам та діалогу. Щодо першого напряму, то члени Молодіжної мережі пропонують ініціативи з просування медіа- та інформаційної грамотності з дотриманням етичних принципів. По-друге, вони закликають до більшого регулювання шкідливого онлайн-контенту. Щодо третього, вони пропонують кампанію «Медіа для зустрічей». «Ці пропозиції, – йдеться в комюніке, – спрямовані на розвиток більш сполученого, шанобливого і орієнтованого на людину цифрового середовища, пропонуючи конкретні ініціативи для реалізації політиками ЄС. Цифрова епоха створює виклики і можливості для сімей, які намагаються зберегти свої цінності в контексті технологічного розвитку. Зосереджуючись на освіті, регулюванні та позитивній цифровій взаємодії, Молодіжна мережа COMECE має на меті підтримати технологічний прогрес, зберігаючи при цьому фундаментальні цінності сім’ї та суспільства».

 

 

Джерело: vaticannews.va

Джерело