Нігерійські єпископи застерігають від угоди з ЄС: це спроба проштовхнути аборти і гендер

Нігерійські єпископи застерігають від угоди з ЄС: це спроба проштовхнути аборти і гендер

Католицькі єпископи з Нігерії застерігають від т. зв «Угоди з Самоа», яка стосується економічної співпраці між Європейським Союзом і членами Організації держав Африки, Карибського басейну і Тихого океану. На їхню думку, ця угода може змусити африканські країни прийняти політику пропагування абортів і гендерного порядку денного.

«Угода виглядає нешкідливою та привабливою на поверхні, але всередині вона ретельно змішана з постмодерністськими світськими ідеологіями, які значно підривають моральні, культурні та релігійні переконання громадян Нігерії», — заявили єпископи Нігерії 12 липня.

«Угода з Самоа», яку учасники переговорів з Європейського Союзу описали як безпрограшну для всіх, охоплює населення приблизно у два мільярди людей. Як шість пріоритетів у ній визначено: «права людини, демократія та управління, мир і безпека, людський і соціальний розвиток, інклюзивне та стійке економічне зростання та розвиток, екологічна стійкість та зміна клімату, а також міграція та мобільність».

За словами Ютти Урпілайнен, єврокомісара, співпраця має на меті «посилити колективну силу наших чотирьох регіонів» за допомогою «амбітних інвестиційних пакетів», які хочуть реалізувати автори угоди. Однак, за словами нігерійських єрархів, “хоча угода пропонує привабливі переваги, однак її формулювання маскує приховані ідеології, які не тільки суперечать цінностям Нігерії, але й становлять загрозу національному суверенітету”.

За словами єпископів, цивільна влада Нігерії може не повністю усвідомлювати ці загрози та «наслідки нюансованої мови в документі». На їхню думку, угода «надає статус міжнародного права сексуальній орієнтації та гендерній ідентичності, публічній сексуальній освіті та абортам через численні посилання на гендерні пропозиції та вираз сексуального та репродуктивного здоров’я та прав».

Єпископи відзначили в документі 61 згадку про гендерну рівність, гендерні перспективи та створення гендерно інклюзивних класів. За словами нігерійських єрархів, ці умови можуть тлумачитися сторонами угоди по-різному, якщо вони не будуть роз’яснені. Слово «стать», яке використовується в контракті, більше не є «невинним терміном». «Існує понад 110 статей, які претендуватимуть на термін: гендерна рівність», – заявляють єпископи.

Угода означає, що уряд Нігерії надасть відповідні та загальнодоступні навчальні матеріали, які враховують як гендерну чутливість, так і сексуальне та репродуктивне здоров’я та права. Ця спільність буде стосуватися і дітей. На думку єпископів, така угода може загрожувати суверенітету Нігерії. Тому єпископи звертаються до нігерійського уряду з проханням або вийти з «Угоди з Самоа», або прагнути внести до неї зміни.

Єрархи запропонували таку поправку: «Ніщо в цій зобов’язуючій угоді не може тлумачитися як таке, що включає зобов’язання щодо сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, публічного статевого виховання, абортів, контрацепції, легалізації проституції, одностатевих шлюбів або сексуальних прав дітей». За словами єпископів, якщо така поправка не буде прийнята, Нігерія повинна вийти з угоди, пише pch24.pl.

Католицькі активісти з «CitizenGO Africa» також 9 липня закликали уряд Нігерії вийти з «Угоди з Самоа», стверджуючи, серед іншого, що «нечіткі формулювання, використані в угоді, залишають простір для тлумачення, яке може призвести до порушення основних прав та цінностей, захищених конституцією Нігерії». Вони звернули увагу, для прикладу, на термін «сексуальне та репродуктивне здоров’я та права», який, на їхню думку, «асоціюється з просуванням прав ЛГБТ, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності».

Джерело