Швейцарія: на 20 парафіях благословлятимуть одностатеві пари, складено спеціальний список
Прогомосексуальна “католицька” організація зі Швейцарії склала список парафій, де можуть отримати благословення гомосексуальні пари та розлучені, які перебувають в інших зв’язках.
Список, укладений Альянсом за Рівність Католиків (Allianz Gleichwürdig Katholisch), оприлюднили 15 липня цього року. У ньому загалом 40 імен осіб зі понад 20 парафій, які відкрито заявили про бажання благословляти “неврегульовані пари”: нові зв’язки розлучених і гомосексуалістів. Переважна більшість осіб, які уділятимуть благословення, – миряни, як чоловіки, так і жінки; вони зазвичай виконують керівні функції в душпастирстві певної парафії. Однак у списку є й кілька священників.
“У багатьох місцях Швейцарії вже прийнято практику благословення пасторами і пасторками неодружених пар, пар, які перебувають у новому зв’язку і квір-пар”, — заявила група, відповідальна за список.
Відповідно до ідеології групи, будь-які зв’язки однаково добрі, якщо вони засновані на згоді. На сайті написано: “Принцип рівної гідності/рівності прав має поширюватися на всіх людей, незалежно від їхнього життєвого плану. Тому (…) зрозуміло, що всі стосунки за згодою повинні розглядатися та сприйматись як рівні”. Про це повідомляє pch24.pl з посиланням на gleichwuerdig.ch.
В організації зазначили, що список неповний; частина осіб, які уділяють благословення, не хотіли називати своїх імен. Повний список можна отримати, написавши безпосередньо до організації.
Звертається також увагу на те, що з точки зору групи Альянс за Рівність Католиків немає різниці, чи благословення уділяє мирянин чи священник. Усіх охоплює той самий термін: Seelsorger:in (пастор/пасторка).
Тому йдеться не лише про такі благословення, як ті, що передбачені в декларації Fiducia supplicans кардинала Віктора Мануеля Фернандеса, а про ширше явище.
У кількох європейських країнах благословення одностатевих пар, а також пар розлучених у нових зв’язках є постійною практикою упродовж багатьох років. Окрім Швейцарії, це також стосується Австрії, Німеччини та Бельгії.
Це не означає, що такі благословення можна отримати всюди. Зовсім ні; багато священників у цих країнах проти подібної практики. Проте скрізь існує відносно сильне прогомосексуальне середовище, тому такі ініціативи, як описана вище, спрямовані на його консолідацію та надання більшого розголосу.