Халдейська Католицька Церква відкидає «Fiducia supplicans». Синод оголосив, що благословень для ЛГБТ-пар не буде

Халдейська Католицька Церква відкидає «Fiducia supplicans». Синод оголосив, що благословень для ЛГБТ-пар не буде

Опір доктринальній декларації «Fiducia supplicans» кардинала Фернандеса і Папи Франциска триває. Документ, опублікований 18 грудня 2023 року, наразі відхилила Халдейська Церква – одна зі Східних Церков у повній єдності зі Святим Престолом.

Найважливішою фігурою цієї Церкви є халдейський патріарх Багдада, нині кардинал Луїс Рафаель Сако.

Минулого тижня Синод Халдейської Церкви обговорював «Fiducia supplicans». Як повідомила в понеділок прес-служба цієї спільноти, халдеї не будуть благословляти гомосексуальні пари. «Халдейська церква в Іраку та в усьому світі не визнає шлюбом одностатеві союзи, оскільки розглядає законний шлюб лише як союз між чоловіком і жінкою з метою створення сім’ї. [Церква] утримується від благословення гомосексуальних пар, щоб захистити святість шлюбу, який є одним із семи таїнств», — йдеться у заяві, яку цитує німецький портал Katholisch.de.

Халдеї не єдині в Католицькій Церкві, хто відкидає можливість благословляти пари ЛГБТ. Раніше відповідні заперечення висунули також єпископи в таких країнах, як Угорщина, Україна, Білорусь, Росія, Нідерланди, Польща та частково Франція, інформує pch24.pl.

Проте найбільше на долю «Fiducia supplicans» вплинула африканська опозиція. Невдовзі після публікації «Fiducia supplicans» окремі єпископські конференції в африканських країнах почали оголошувати власні позиції, часто в дуже жорстких тонах. Африканці звернули увагу на те, що благословення одностатевих пар суперечить не лише африканській культурі, але, перш за все, природному праву та Святому Письму. Нарешті, панафриканський документ був опублікований і підписаний кардиналом Фрідоліном Амбонго, президентом Симпозіуму Єпископської Конференції Африки та Мадагаскару. У документі говорилося, що в Африці не буде благословення з вищезазначених причин. Святий Престол відреагував на документ, опублікувавши через кардинала Віктора Мануеля Фернандеса заяву, згідно з якою ЛГБТ-пари благословляти можна, а не слід, а кожен єпископат повинен приймати рішення відповідно до власних культурних умов. Ватикан намагався припустити, що африканці відкинули «Fiducia supplicans» виключно з культурних причин, хоча насправді природний закон і біблійні передумови були ключовими.

«Fiducia supplicans» також викликала велику плутанину в східному християнстві. Московський православний патріархат відкинув документ Ватикану як такий, що не відповідає Євангелію. Так само вчинила і Коптська православна церква, яка додатково припинила діалог із Ватиканом. Оскільки діалог із коптами був уже дуже розвиненим, це спричинило серйозну дипломатичну кризу. Кардинал Віктор Мануель Фернандес негайно вирушив до Єгипту і зустрівся з коптським патріархом Теодором II. Фернандес оголосив, що між Католицькою Церквою та коптами немає ніяких розбіжностей в оцінці шлюбу та гомосексуалізму. Проблема в тому, що копти, мабуть, не так оцінюють цю проблему, тому що, незважаючи на зустріч, вони не вирішили відновити діалог.

Таким чином, рішення Халдейської Церкви є ще одним елементом все більш розділеної та хаотичної ситуації в католицизмі після публікації «Fiducia supplicans».

Джерело