Мусульманські лідери засуджують ганебну олімпійську сцену: вона образила нас також
Найвищі урядовці Ірану та Туреччини разом з іншими мусульманськими релігійними діячами виступають проти пародії на Тайну вечерю під час церемонії відкриття Олімпійських ігор у Парижі, яка шокувала християн та інших у всьому світі.
Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї засудив «образи» на адресу Ісуса Христа, зазначивши, що Ісус є шанованою особою в ісламі.
«Повага до #JesusChrist … є незаперечною, певною справою для мусульман», — сказав Хаменеї в дописі на X.
«Ми засуджуємо ці образи, спрямовані проти святих осіб божественних релігій, включаючи Ісуса Христа», — додав верховний лідер Ірану з 1989 рік.
Президент Туреччини Реджеп Тайї Ердоган також виступив проти церемонії, заявивши, що має намір зателефонувати Папі Франциску при першій нагоді, щоб обговорити «аморальність, вчинену проти християнського світу».
«Ганебна сцена в Парижі образила не тільки католицький світ, не тільки християнський світ, а й нас, як і їх», — сказав Ердоган під час звернення в столиці країни Анкарі.
«Аморальність, продемонстрована на відкритті Олімпійських ігор у Парижі, ще раз підкреслила масштаб загрози, з якою ми стикаємося», — додав він.
Мусульмани не визнають божественності Ісуса, але шанують його як пророка.
Вища інституція сунітської гілки ісламу в Єгипті також виступила із заявою, в якій засудила таке проведення олімпійської церемонії, пише CNA.
«Ці сцени зображують Ісуса Христа, — йдеться в заяві Al-Azhar, — у образливому образі, який містить неповагу до його особи».
«Аль-Азхар і майже 2 мільярди мусульман, що стоять за ним, вірять, що Ісус … є Посланцем Аллаха. У Корані сказано, що Ісус є «Словом Аллаха через Марію і духом від нього».
Мусульманська рада старійшин під головуванням доктора Ахмеда Аль-Тайеба, великого імама Аль-Азхара, також прокоментувала церемонію відкриття.
«Цей ганебний вчинок продемонстрував повну відсутність поваги до переконань релігійних людей і високих моральних цінностей, які вони цінують», — йдеться в заяві. «Рада однозначно відкидає всі спроби принизити релігійні символи, вірування та священні фігури».
Християни, а також інші лідери в усьому світі виступили проти церемонії відкриття Олімпійських ігор у Парижі 2024 року в п’ятницю. Найбагатша людина світу Ілон Маск назвав цю сцену «крайньою неповагою до християн».
Контраверсійне шоу, яке було частиною вистави вартістю 1,5 мільярда євро на початку Олімпійських ігор, показало драг-квінз, які зображували апостолів, і ді-джея із надмірною вагою в образі Ісуса в тому, що, здавалося, було частиною показу мод, який, очевидно, висміював знамениту картину Леонардо да Вінчі «Тайна вечеря».
Анн Декамп, прес-секретар паризьких Олімпійських ігор, захистила церемонію відкриття, заявивши, що «ніколи не було наміру висловити неповагу до будь-якої релігійної групи».
За її словами, метою церемонії відкриття було «відзначити толерантність громади».
«Ми вважаємо, що ця амбіція була досягнута. Якщо люди чимось образилися, нам дуже шкода», – додала Декамп.
Єпископ Роберт Баррон назвав заяву Декампса «чим завгодно, але не вибаченням».