За матеріалами ДБР засуджено одного зрадника, ще 21 перебіжчик чекає на правосуддя
Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.
Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно одного зрадника, завершено розслідування та направлено до суду матеріали щодо ще вісьмох перебіжчиків, 13 особам повідомлено про підозру.
За матеріалами ДБР Жовтневий районний суд м. Запоріжжя заочно визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) колишнього правоохоронця, який перейшов на бік ворога після окупації Бердянська. Йому призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна.
Після захоплення міста він вступив до лав так званої «народної міліції» та здав окупантам своїх колег. Також за його інформуванням у бердянських правоохоронців загарбники вилучали зброю та спецзасоби.
Скеровано до суду обвинувачення у колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України) щодо начальника пожежно-рятувальної частини одного з загонів ГУ ДСНС у Донецькій області, який обійняв керівну посаду в так званій «мчс днр».
З початком широкомасштабної російської агресії начальник пожежної частини залишився у тимчасово окупованому Маріуполі та почав «службу» на посаді «першого заступника начальника дбу «пожежно-рятувальний загін м. Маріуполя мнс днр». За клопотанням працівників Бюро на нерухоме майно обвинуваченого накладено арешт.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо двох експравоохоронців з міста Хрустальний Луганської області. Обвинувальні акти направлено до суду за статтями державної зради, участі у терористичній організації та колабораційної діяльності (ч. 1,2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1, ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 КК України).
Після окупації міста російськими військами навесні 2014 року вони добровільно обійняли посади в незаконно створених ворогом правоохоронних органах у містах Хрустальний та Кадіївка.
Завершено розслідування щодо п’яти колишніх прокурорів, які після окупації Криму перейшли на бік ворога та співпрацюють з окупаційною владою.
Обвинувальні акти направлені до суду за статтею державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).
П’ять працівників прокуратури АР Крим та м. Севастополя у березні-серпні 2014 року добровільно обійняли посади у незаконно створеній «прокуратурі республіки Крим» та почали працювати за законами країни-агресора.
На Херсонщині ДБР повідомило про підозру одразу десяти перебіжчикам, які допомагають наповнювати казну країни-агресора.
Після захоплення Херсона у червні 2022 року окупаційна влада незаконно створила так звану «податкову службу Херсонської області». До неї набирали місцевих жителів, цілеспрямовано агітували до переходу колишніх українських податківців.
Всі десять підозрюваних вирішили служити окупантам добровільно та обійняли у незаконно створеній окупаційній податковій керівні посади. Серед них в.о. заступника начальника податкової служби Херсонської області, керівники управлінь та відділів, начальники районних податкових інспекцій.
Перебіжчики допомагали окупаційній владі організовувати роботу незаконно створеного органу, налагоджувати збір податків в бюджет країни-агресора, встановлювати контроль над українським бізнесом.
Дев’яти фігурантам заочно повідомлено підозру у колабораційній діяльності та зайнятті посад у незаконно створеному правоохоронному органі (ч. 7 ст. 111-1 ККУ).
Колишня співробітниця податкової заочно підозрюється у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Також ДБР заочно повідомило про підозру експрацівниці правоохоронного органу з Вовчанська Харківської області та колишньому заступнику начальника Чугуївського районного відділу Держустанови «Центр пробації».
Жінка працювала інспектором карального органу окупантів та втекла з Вовчанська під час його звільнення. Вона підозрюється у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Ексзаступник начальника Чугуївського районного відділу Держустанови «Центр пробації» працював черговим в ізоляторі, у якому тримали затриманих українців. Також він разом з військовими рф вишукував місцевих мешканців з проукраїнською позицією. Чоловік втік до рф під час деокупації Вовчанська.
Він підозрюється у добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
За матеріалами ДБР повідомлено про підозру судді Генічеського райсуду Херсонщини, яка пішла на співпрацю з росіянами.
Після силового захоплення Генічеська, зрадниця вирішила допомагати окупантам розбудовувати судову установу. Отримавши паспорт громадянки рф, вона почала працювати суддею вже за російськими законами. З вересня 2023 року її призначили вже на посаду першого заступника голови окупаційної адміністрації Херсонщини.
Вона підозрюється у державній зраді (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 та ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво здійснюють Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Харківська, Херсонська обласні прокуратури, прокуратура АР Крим та м. Севастополя