Для педагогічної спільноти Яворівського району відбулося навчання-тренінг щодо кібербезпеки, медіаграмотності, кібергігієни та кібербулінгу
“Побудова безпечного освітнього простору в ЗЗСО Львівщини”: Для педагогічної спільноти Яворівського району відбулося навчання-тренінг щодо кібербезпеки, медіаграмотності, кібергігієни та кібербулінгу.
Мета – протидіяти проявам насильства в учнівському середовищі, сприяти безпечному спілкуванню в інтернеті, виховувати повагу до особистості кожної людини, розвивати вміння протистояти кіберагресії.
Організатори наради управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації спільно з управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
На початку зустрічі перший заступник голови військової адміністрації привітав присутніх та подякував за участь у нараді.
“Сьогодні в інтернеті багато корисної інформації, але на жаль зіштовхуємось і з підступною. Найбільше безпека в інтернеті чатує на дітей, це і кіберцькування, шантаж, різні небезпечні групи та інше. Тому я дякую начальнику управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації спільно з управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України за ініціювання провести таку нараду для педагогів нашого району. Впевнений, це дасть можливість застерегти ситуації та зменшити ризик у галузі кібербезпеки та протидії дезінформації серед школярів”, – зазначив Володимир Дзюнька
Зокрема спікери проінформували про профілактику вчинення кіберзлочинів. Алгоритм дій при інцидентах безпеки, побудова безпечного освітнього простору в закладах загальної середньої освіти Львівщини через впровадження хмарного сервісу Cisco Umbrella, презентація результатів аналізу впровадження в закладах загальної середньої освіти Львівщини Дія.QR, е-щоденників та Інтернету.
“Сьогодні наше завдання побудувати безпечний освітній простір в ЗЗСО Львівщини. Адже, в умовах повномасштабної та гібридної інформаційної війни громадянам важливо опиратися ворожій пропаганді, вміти відрізняти фейки та максимально ефективно використовувати цифрові технології для особистої безпеки. Високий рівень розвитку кіберпростору потребує такого ж високого рівня культури користування, адже цифрова безпека є викликом сучасності. Одними із найбільш вразливих користувачів мережі Інтернет є діти, відтак розвиток кіберкультури та кібергігієни здобувачів освіти дозволяє попередити кіберзагрози”, – додає заступник начальника управління цифрового розвитку облдержадміністрації, начальник відділу цифрової трансформації та інфраструктур Наталія Хомик.