За матеріалами ДБР засуджено одного зрадника, ще четверо перебіжчиків чекають на правосуддя

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами. Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно одного колаборанта, до суду направлено обвинувачення щодо двох перебіжчиків, ще двом особам повідомлено про підозру.

За матеріалами ДБР Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра визнав винною у колабораціонізмі колишню працівницю прокуратури Маріупольського району.

Вона разом зі своїм чоловіком з березня 2022 року почали працювати у так званій «прокуратурі Володарського району» на посадах «помічників прокурора».

Суд заочно визнав колишню працівницю прокуратури винною у колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та призначив їй покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До суду направлено обвинувачення щодо колишнього правоохоронця з Маріуполя, який працює у так званому «мвд днр».

Він після захоплення Маріуполя добровільно розпочав «службу» на посаді дільничого Приморського райвідділку. Експравоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Працівники ДБР завершили розслідування стосовно колишнього правоохоронця з Куп’янського району Харківської області, який з перших днів окупації приєднався до загарбників.

Він на службовому автомобілі супроводжував колони з російськими військовими, допомагав розбудовувати місцевий каральний орган, чергував на блок-постах та відбирав автомобілі у місцевих мешканців, які передавав окупантам.

У липні 2022 року його призначили інспектором в так звану патрульну службу. За роботу на ворога встиг отримати близько 80 тисяч російських рублів. Під час звільнення чоловік регіону втік до рф.

Він обвинувачується у державній зраді та у колабораційній діяльності (ч. ч. 1, 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Про підозру у колабораційній діяльності повідомлено двом правоохоронцям зі Старобільська Луганської області, які після початку російського повномасштабного вторгнення пішли працювати на ворога (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Чоловіки після окупації міста російськими військами добровільно обійняли посади в незаконно створеному ворогом правоохоронному органі. За прихильність до окупаційної влади перебіжчики отримали посади начальника та інспектора «дпс».

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора, Донецька, Кіровоградська та Харківська обласні прокуратури.

За матеріалами ДБР засуджено одного зрадника, ще четверо перебіжчиків чекають на правосуддя За матеріалами ДБР засуджено одного зрадника, ще четверо перебіжчиків чекають на правосуддя За матеріалами ДБР засуджено одного зрадника, ще четверо перебіжчиків чекають на правосуддя

Джерело