Мешканці Херсонщини через дії банківських шахраїв втратили 148 тисяч гривень

  • Автор допису:

За  дві доби п’ятеро мешканців області через дії зловмисників втратили усі заощаджені на банківських картках.

Про це повідомляє Поліція Херсонської області.

Троє мешканців Херсонщини стали жертвами шахрайства за схемою «друг просить у борг». Заявники довірилися повідомленням у месенджерах від нібито друзів, які просили терміново позичити їм гроші. Не перевіривши інформацію, потерпілі перерахували шахраям від 7000 до 29900 гривень. Згодом заявники дізналися, що сторінки у соціальних мережах знайомих «зламали» зловмисники та аналогічні повідомлення розсилали всім друзям та знайомим.

Жертвою «банківського» шахрая став мешканець Степанівки. Чоловіку зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку та повідомив, що з його рахунку хтось намагається зняти кошти. Щоб зберегти свої заощадження, заявнику потрібно було на телефоні натиснути цифру для скасовування операції. Чоловік виконав всі умови, після чого шахраї зняли з його банківського рахунку 99500 гривень.

За такою ж схемою втратив свої заощадження і житель обласного центру. Чоловік передав реквізити картки та пін-код від неї нібито банківському працівнику для оновлення захисту, після чого з його рахунку зникло 3100 гривень.

Наразі поліція вживає заходів для встановлення осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень.

За усіма фактами працівники поліції розпочали провадження за статтею 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Поліція вкотре нагадує основні правила, дотримання яких не дозволить шахраям ввести вас в оману:

  • якщо вам надходять повідомлення у месенджерах від друзів чи рідних із проханням терміново перерахувати їм кошти (на лікування, погасити борги тощо), ні в якому разі не виконуйте умови. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто нібито потребує негайної грошової допомоги або людям, які можуть підтвердити чи спростувати цю інформацію;
  • якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про проблеми з рахунком, необхідність оформити новий, про стороннє втручання у ваш особистий кабінет, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. Не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролі з смс-повідомлень та коди підтверджень;
  • якщо ви стали жертвою шахрайства, одразу ж звертайтеся до поліції, зберіть якомога більше інформації про злочин (скрін сторінки шахрая, дані про переказ коштів тощо). Пам’ятайте, що шахраї можуть представитися будь-ким.