«Готовий виконувати будь-які завдання, що ведуть до Перемоги»

Прикордонник Ярослав на псевдо «Лисий» прийшов до центру комплектування добровольцем на самому початку повномасштабного вторгнення. Родом із закарпатського міста Чоп, чоловік висловив бажання проходити службу у Чопському прикордонному загоні. Відтоді він уже тричі дивився у вічі війні. Кожен наступний виїзд був важчим й інтенсивнішим за попередні, однак силу духу прикордонника ворогові було не зламати.

«Виявляється, звикаєш і до війни. Вже й не боїшся, просто робиш свою роботу. Ця війна уже добряче дістала, тож я готовий виконувати будь-яке завдання, якщо воно веде до Перемоги», – каже «Лисий».

До війни чоловік займався міжнародними пасажирськими перевезеннями. Із Закарпаття доправляв клієнтів до різних куточків Євросоюзу. З відряджень на нього вдома чекали кохана дружина та двоє діточок. Саме з думкою про їх безпеку та щасливе майбутнє Ярослав вирушав на війну.

Маючи певний досвід ще зі строкової служби, у перші два виїзди на Донеччину «Лисий» виконував завдання протиповітряної оборони. У складі бойової мобільної групи прикордонники збивали, у середньому, по чотири ворожі дрони на день.

У третьому виїзді на Харківському напрямку Ярослав виконував обов’язки водія. Його завданням було перевезення побратимів, доставка боєприпасів та провізії на позиції, евакуація поранених. Доводилося практично постійно бути за кермом, спати вдавалося, у найкращому випадку, по декілька годин на добу, часто безпосередньо в автомобілі.

Одним із найважчих завдань була евакуація поранених побратимів. Ярослав намагався перебувати на точці евакуації не довше, ніж хвилина: швидкий під’їзд, посадка «трьохсотих» і одразу назад. Таким чином, ворог не встигав поцілити в автомобіль. Одного разу побратими, які несли пораненого бійця, не встигли вчасно прибути на визначену точку і «Лисому» довелося чекати декілька хвилин. Його засік ворожий безпілотник і почав обстрілювати автомобіль. Втім прикордонник вчасно зманеврував і снаряд поцілив перед кабіною. Від ударної хвилі чоловік отримав контузію, однак повернувся до точки евакуації і забрав пораненого. Загалом, пригадує Ярослав, кожну евакуацію намагалися провести за п’ятнадцять хвилин.

Наразі Ярослав перебуває на ротації. Увесь вільний від служби час намагається провести з дружиною, трирічним сином та одинадцятирічною донечкою. Свою сім’ю чоловік вважає найдорожчим скарбом. Вони, каже прикордонник, це те, що найважче залишити, вирушаючи на війну, але вони – це й те, заради чого він стає на захист своєї Батьківщини.

Джерело