Яворівська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Лвівській області інформує.
Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» про використання застосунку «Моя податкова»
Нещодавно за участі старшого державного інспектора Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області Анастасії Грицан відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо переваг та можливостей безкоштовного мобільного застосунку «Моя податкова» від Державної податкової служби України.
Під час спілкування Анастасія Грицан повідомила, що «Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби.
Цей застосунок можна завантажити на телефони, як на платформі Android, так і iOS.
Безкоштовний мобільний застосунок “Моя податкова” дозволяє в реальному часі заповнити та подати податкову декларацію в електронному вигляді, а також отримати відомості про суми отриманих доходів, дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу, переглянути повідомлення про нарахування майнових податків, отримати повідомлення від контролюючого органу тощо.
В ході спілкування платники податків отримали кваліфіковані відповіді на свої запитання.
Відбулася зустріч з платниками податків в Яворівській ДПІ
Нещодавно фахівці Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області (далі – Яворівська ДПІ) провели зустріч з платниками податків щодо подання декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.
Податківці звернули увагу платників податків, що з 01 січня 2024 року діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мін’юсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.
Крім того, змінився порядок розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до пункту 166.3 статті 166 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), крім витрат, зазначених у підпункті 166.3.10 пункту 166.3 статті 166 розділу IV ПКУ (додаток Ф3 до декларації).
Заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для перерахування коштів за ліцензії
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє.Відповідно до п. 41 розд. ІІ Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163 платник заповнює реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.
Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати податків, зборів, платежів визначено Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.03.2023 за № 528/39584 (далі – Порядок № 148).
Згідно з п. 1 розд. ІІ Порядку № 148 обов’язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит «Призначення платежу», під час заповнення якого для платника у разі сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетний/небюджетний/єдиний/депозитний рахунок передбачено поля встановленого формату:
«Код виду сплати»;
«Додаткова інформація запису»;
«Номер рахунку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);
«Сума податку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);
«Інформація про податкове повідомлення (рішення)» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);
«Тип» (у разі сплати за оренду державного майна).
Пунктом 2 розд. ІІ Порядку № 148 встановлено, що під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює з переліку полів, наведених у п. 1 розд. ІІ Порядку № 148, такі поля:
«Код виду сплати»;
«Додаткова інформація запису».
У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку № 148;
у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).
Приклад заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати за ліцензію на виробництво тютюнових виробів:
«101 сплата за ліцензію на виробництво тютюнових виробів за 2024 рік, ліцензія № ХХХХХХ».
Способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Для суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з підакцизними товарами на підставі ліцензій
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до п. 6 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) суб’єкт господарювання, який починаючи з дня введення воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, до дня набрання чинності Законом № 3817 здійснював господарську діяльність на підставі ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, строк дії якої закінчився у цей період, та який не отримав нової ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, зобов’язаний протягом трьох місяців, наступних за місяцем, в якому Закон № 3817 набрав чинності:
– подати заяву про отримання нової ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у порядку, визначеному Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-B «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами (далі – Закон № 481);
– сплатити не сплачені протягом зазначеного періоду чергові платежі за ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності, у тому числі за період з дня закінчення строку дії раніше виданої/наданої ліцензії до останнього дня третього місяця, наступного за місяцем, в якому набрав чинності Закон № 3817, або до дня отримання нової ліцензії.
Суб’єкт господарювання, який у період, визначений абзацом першим п. 6 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону № 3817, здійснював господарську діяльність на підставі ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, строк дії якої не закінчився у такий період, але за якою не сплачено чергові платежі, зобов’язаний протягом трьох місяців, наступних за місяцем, в якому набрав чинності Закон № 3817, сплатити не сплачені протягом зазначеного періоду чергові платежі за ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності.
Пунктом 6 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону № 3817 також встановлено:
– механізм розрахунку суми несплачених чергових платежів, які підлягають сплаті відповідно до цього пункту;
– право суб’єкта господарювання звернутися до органу ліцензування для уточнення суми несплачених чергових платежів, яка підлягає сплаті;
– наслідки для суб’єкта господарювання у разі невиконання ним вимоги щодо плати чергових платежів (визнання недійсною ліцензії з дати закінчення строку її дії та визнання такою, що провадилася без наявності ліцензії із застосуванням фінансових санкцій, визначених Законом № 481 – для ліцензій, строк дії яких закінчився у визначений п. 6 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону № 3817 період; припинення дії ліцензії у порядку, визначеному Законом № 481, з дня несплати першого чергового платежу – для ліцензій, строк дії яких не закінчився у період дії воєнного стану).
Декларацію на податкову знижку можна подати через мобільний застосунок «Моя податкова»
Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу громадян, що мобільний застосунок «Моя податкова» у розділі «Послуги» надає можливість подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки.
Днями начальник Яворівської ДПІ провів черговий тренінг для платників податків з подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки.
Для цього необхідно здійснити наступні кроки:
– оберіть «Подати декларацію про майновий стан і доходи»;
– вкажіть суму витрат відповідного виду;
– зазначте реквізити банківського рахунку (інша інформація про банківський рахунок заповниться автоматично);
– прикріпіть документи в електронному вигляді (додатки можуть бути додані у pdf-форматі або фото);
– підписуйте та надсилайте.
Завантажуйте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та використовуйте більше сервісів.
З детальною інформацією щодо декларування доходів, одержаних у 2023 році, зокрема видами витрат на які передбачено податкова знижка, можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у банері «Деклараційна кампанія 2024».
В Яворівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Право громадян на податкову знижку»
Нещодавно в Яворівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Право громадян на податкову знижку». На запитання платників відповідав начальник ДПІ Петро Шот.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі запитання, що надійшли від платників податків.
Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?
Податковий кодекс України, який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби.
При цьому, суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.
Порядок застосування податкової знижки містить стаття 166 Податкового кодексу України, згідно з якою передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.
Враховуючи викладене, військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення, не має права на застосування податкової знижки.
Право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.
Чи має право на податкову знижку фізична особа, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту?
Якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може лише в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку.
При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.
Що означає поняття тип ПРРО «Стаціонарний» з метою заповнення розд. 4 заяви за ф. № 1-ПРРО?
Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області продовжує інформувати платників податків щодо заповнення заяви за ф. № 1-ПРРО, а саме: з метою заповнення розділу 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (далі – Заява за ф. № 1-ПРРО), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) «Стаціонарний» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО.
Про право громадян на податкову знижку
Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що у рамках проведення деклараційної кампанії 2024, платники податків можуть скористатися правом на отримання податкової знижки. Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку. Витрати мають підтверджуватися платіжними розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їхньої наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).
Оформити податкову знижку можна до 31 грудня року, наступного за звітним. Тобто у 2024 році подаються документи за 2023 рік.
Фахівці ДПІ на постійній основі проводять тренінги на цю тему. Метою цих заходів є популяризація електронних сервісів податкової служби та надання практичних навичок при користуванні «Електронним кабінетом платника».
Подати документи можна як особисто, так і в електронній формі, скориставшись сервісом “Електронний кабінет платника” та мобільним за стосунком «Моя податкова».
Переваги користування електронними сервісами ДПС
Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу платників податків про безумовні переваги спілкування з податковими органами в електронному вигляді, серед яких: економія часу, вибір часу здачі звітності, зручного для вас, постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх норм законодавства, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та багато іншого.
З цією метою ДПС України запроваджені та функціонують електронні сервіси, завдяки чому значно скорочується час необхідний на оформлення та подання звітності до органів ДПС, підвищується оперативність надання та якість звітності.
Одним з найпопулярніших електронних сервісів ДПС є Електронний кабінет, який значно спрощує спілкування з податковими органами. Вхід до Електронного кабінету платники можуть здійснити перейшовши за посиланням ://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
Найпопулярнішими сервісами Е-кабінету є:
Доступ до особистої інформації,
Е-документ (подання звітності, заяв, сервісних запитів, листування з ДПС),
Аналітичні сервіси (доступ до інформації з систем електронного адміністрування),
Доступ до реєстрів (понад 14 реєстрів),
Сплата податків (QR-код для сплати),
Е-Кабінет громадянина.
Цей зручний безкоштовний сервіс працює цілодобово в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв з використанням електронно – цифрового підпису будь якого акредитованого центру сертифікації ключів.