Оприлюднення повідомлення про плановану діяльніст

Оприлюднення повідомлення про плановану діяльніст

На виконання пункту 2 статті 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»
направляємо повідомлення про плановану діяльність «Збільшення площі зберігання вантажів із використанням елеватору та холодного складу на території виробничологістичного комплексу ТОВ «МОСТИСЬКА ДРАЙ ПОРТ» за адресою: 81320, Львівська обл., Яворівський район, с. Мостиська другі, вул. Колійова, буд. 15» з метою оприлюднення на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації та на офіційному веб-сайті і дошках оголошень органу місцевого самоврядування
територіальної громади. Дане повідомлення опубліковується не пізніше наступного
робочого дня за днем його отримання.

Також зазначаємо, що районні державні про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля (повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, ідентифікаційний код або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля. Інформація про суб’єкта господарювання.

Україна, 81300, Львівська обл., Мостиський р-н, село Мостиська Другі, ВУЛИЦЯ КОЛІЙОВА, будинок 15 (місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи – підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону).

2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи.
Планована діяльність, її характеристика.

Збільшення площі зберігання вантажів із використанням елеватору та холодного складу на території виробничо-логістичного комплексу ТОВ «МОСТИСЬКА ДРАЙ ПОРТ» за адресою: 81320, Львівська обл., Яворівський район, с. Мостиська другі, вул. Колійова, буд. 15.

Технічна альтернатива 1.

Мета збільшення площі зберігання вантажів із використанням елеватору та холодного складу – суттєве збільшення об’єму перевезень та скорочення їх термінів, що має надзвичайне значення у сучасних умовах військового стану. Збільшення площ зберігання вантажів сприятиме забезпеченню безпеки зберігання від крадіжок, контролю стану і збереженості зернових в процесі завантаження, сушіння та зберігання. Дає можливість планувати роботу елеватора та складу відповідно до бізнес-плану та вільно вибудовувати логістику перевезень, мінімізувати
витрати за невчасно подані вагони. Реалізація планованої діяльності дає позитивний екологічний аспект – зручний шлях транспортування зернових та іншої продукції до місця перевантаження та відправки на експорт залізничним транспортом дає змогу зменшити навантаження на автомобільні дороги та збільшити період їх експлуатації, що призведе до певного економічного
ефекту у державному масштабі. Це більш ефективний і дешевий шлях.

Технічна альтернатива 2. Відправка вантажів у тарі, ємностях або вагонах у яких вони прибувають, без можливості тривалого зберігання на підприємстві. Дана альтернатива значно скорочує можливості підприємства у задоволенні потреб ринку, ускладнює транспортні процеси, оскільки не завжди є можливість прийняти і відправити вантаж у короткий термін, відповідно веде до збільшення простою завантаженої або навпаки порожньої автомобільної техніки або вагонів залізниці.

Технічна альтернатива 2 визначена, як економічно неприйнятна, оскільки можливий простій транспортних засобів, потрібна більша територія для розміщення транспортних засобів, вимагає більших затрат у порівнянні із обраним варіантом. Це зменшить гнучкість побудови маршрутів із жорсткою прив’язкою до часових обмежень, збільшить витрати фінансів, що є економічно недоцільним. Без впровадження заходів з підвищення економічності та ефективності логістичних процесів передбачається збільшення собівартості перевезень. Пропоноване технічне рішення (Технічна альтернатива 1) є найбільш ефективним з технологічної та економічної точки зору.

3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.
Львівська обл. Яворівський р-н Мостиська Другі Колійова, буд. 15

3.1 Територіальні громади, які можуть зазнати впливу планованої діяльності.
с. Мостиська другі

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.
Львівська обл. Яворівський р-н Мостиська Другі вул. Колійова, буд. 15.
Провадження планованої діяльності передбачається на ділянці з кадастровим номером 4622484700:01:000:0002 на території виробничо-логістичного комплексу ТОВ «МОСТИСЬКА ДРАЙ ПОРТ» за адресою: 81320, Львівська обл., Яворівський район, с. Мостиська другі, вул. Колійова, буд. 15. Територія, що відводиться під будівництво будівель та споруд знаходиться на території діючого підприємства, в межах земельної ділянки загальною площею 36,5 га. Земельна ділянка існуючого підприємства, де передбачається нове будівництво, межує: з півночі –
сформована промислова забудова; з півдня – сформована промислова забудова; з заходу – сформована промислова забудова; зі сходу – сформована промислова забудова; Найближча житлова забудова розташована на відстані більше 500 м від джерел викидів забруднюючих речовин підприємства, що проектується. Згідно з ДСП № 173-96 підприємство відноситься до ІV класу, санітарно-захисна зона складає 100 м. За цільовим призначенням – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Категорія земель – 11.02 –
землі для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2. Львівська обл. Яворівський р-н Мостиська Другі . Розгляд місця провадження планованої діяльності за територіальними альтернати недоцільний, оскільки підприємство діюче і територіально прикріплено до залізничної станції Мостиська другі виробничим і технологічним процесами.

4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності.
Реалізація планованої діяльності має позитивний соціально-економічний ефект, а саме: – забезпечення оптимальних економічних показників перевезень в сучасних умовах; – забезпечення ефективності роботи підприємства; – дотримання вимог природоохоронного законодавства; – сприятиме надходженню коштів до місцевого бюджету збереження та створення робочих місць для місцевого населення. Планована діяльність є безпечна для місцевого населення і відповідає діючому природоохоронному законодавству.

 5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності
(потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо).
Збільшення площі зберігання вантажів із використанням елеватору та холодного складу на території виробничо-логістичного комплексу ТОВ «МОСТИСЬКА ДРАЙ ПОРТ». Для забезпечення належних умов зберігання зернових передбачається використання наступних існуючих будівель і споруд:

– Норійно-очисна вежа;

– Силос з конусним дном;

– Естакада для відбору проб;

– Силос з плоским дном; – Лабораторія;

– Побутовий комплекс;

– Пункт приймання
зерна з вагонів;

– Пункт відвантаження на вагони; – Операторська з щитовою;

– Лебідка маневрова; – Станція натяжна. Загальна площа (площа будівлі) – 84,7 м2 Площа під спорудами – 741,8 м2 Потужність об’єкту (об’єм одночасного зберігання зерна) – 3612 тон Потужність обладнання – 200 тон/год. Загальна кількість працюючих – 28 місць. Холодний склад представляє собою виробничо-логістичний контейнерний термінал. Будівля має прямокутну форму з розмірами у вісях 42,0х96,0 та максимальною висотою 16,86 м. Площа складає 4171 м2. Будівля одноповерхова. Режим роботи станції очистки – цілорічний.

6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:
щодо технічної альтернативи

1. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності встановлюються згідно Законодавства України (Земельний кодекс України, Водний кодекс України, Законів України «Про охорону земель», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із
стаціонарних джерел». Обмеженнями впливу на рослинний і тваринний світ є: законодавчі вимоги щодо збереження біорізноманіття об’єктів рослинного і тваринного світу; недопустимість погіршення середовища існування, шляхів міграції та умов розмноження диких тварин; запобігання небажаним змінам природних рослинних угруповань та негативного впливу на них господарської діяльності. Основні обмеження, пов’язані зі здійсненням діяльності, стосуються наступних соціальних питань: здоров’я населення та його безпеки, стурбованістю людей можливим негативним впливом на навколишнє середовище. Екологічні обмеження: 1. Під час експлуатації об’єктів дотримуватись нормативів чинного природоохоронного законодавства. 2. Забір води для потреб підприємства та скиди стічних вод повинні здійснюватися згідно дозволу на спеціальне водокористування або чинних договорів. 3. Відходи, що утворюються на підприємстві в процесі виробничої діяльності, повинні передаватись іншим організаціям, згідно попередньо укладених договорів, для подальшого зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, захоронення, видалення. 4. Акустичне забруднення не повинно перевищувати граничнодопустимі рівні шуму на межі житлової забудови. 5. Виконання вимог щодо раціонального використання природних ресурсів. Санітарні обмеження: 1. Експлуатацію об’єкта здійснювати згідно з чинними нормативними санітарно-гігієнічними нормами та правилами.

2. Дотримання вимог до організації санітарно-захисної зони відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (ДСП 173-96). 3. Рівень акустичного забруднення не повинен перевищувати нормативів шумового забруднення та вібрації на межі встановленої СЗЗ. Інші обмеження: Дотримання правил пожежної безпеки. Замовник бере на себе всі зобов’язання виконувати всі умови щодо експлуатації об’єкту діяльності, а також ресурсозберігаючі, охоронні, захисні та інші заходи щодо умов безпечної експлуатації обладнання, дотримання вимог природоохоронного та санітарного законодавства. щодо технічної альтернативи 2. Аналогічні обмеженням щодо технічної альтернативи 1 щодо територіальної альтернативи 1.
Аналогічні обмеженням щодо технічної альтернативи 1 щодо територіальної альтернативи 2. не розглядається

7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1.
Планованою діяльністю передбачається збільшення площі зберігання вантажів із
використанням елеватору та холодного складу на території виробничо-логістичного комплексу ТОВ «МОСТИСЬКА ДРАЙ ПОРТ» Відповідно інженерна підготовка і захист території здійснюється існуючою інфраструктурою. Проєктні рішення в період експлуатації будуть забезпечувати раціональне використання природних ресурсів, будуть передбачені заходи по охороні праці, відновлюючі, захисні заходи, компенсаційні заходи. щодо технічної альтернативи 2. – польове обстеження території; – інженерно-топографічне вишукування; – розміщення інвентарних тимчасових приміщень, необхідних для ведення робіт; – доставку на об’єктнеобхідних механізмів, сировинних ресурсів; – охорона землі від забруднення при простої транспортної техніки; – охорона вод (в т.ч. ґрунтових і поверхневих від попадання в них побічних відходів транспортної техніки). щодо територіальної альтернативи 1.

Аналогічні щодо технічної альтернативи 1
щодо територіальної альтернативи 2.

 Не розглядається
8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:
щодо технічної альтернативи 1. на мікроклімат: вплив відсутній; на повітряне середовище: утворення викидів забруднюючих
речовин в атмосферне повітря; ґрунти – допустимий вплив; геологічне середовище – допустимий вплив; на водне середовище – вплив відсутній; на рослинний та тваринний світ, заповідні об’єкти – вплив відсутній; акустичний вплив – шумове забруднення буде зумовлене роботою устаткування;
утворення відходів – всі відходи планується передавати з метою подальшого поводження спеціалізованим підприємствам, відповідно до договорів. Тимчасове накопичення відходів планується здійснювати відповідно до вимог чинного законодавства; вплив на техногенне середовище – допустимий; на соціальне середовище – позитивний вплив у вигляді збереження та створення робочих місць; на стан здоров’я та захворюваність місцевого населення – не впливає. щодо технічної альтернативи 2. – клімат і мікроклімат: вплив не передбачається; – повітряне середовище: викиди забруднюючих речовин при роботі спецтехніки та автотранспорту при проведенні планованих робіт, утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря; – ґрунти та земельні ресурси: короткочасний, локальний, екологічно-допустимий; – геологічне середовище: допустимий вплив; – водне середовище: не передбачається утворення стічних вод; – рослинний та тваринний світ: зміна існуючого стану біологічних та екологічних систем на площі за умови розширення майданчика (стоянки) для авторпанспорту; – можливе занепокоєння для представників тваринного світу за рахунок створення додаткового шумового навантаження; – навколишнє соціальне середовище: вплив позитивний; – навколишнє техногенне середовище: незначний; – відходи: знешкодження, захоронення спеціалізованим організаціям відповідно до заключних договорів; – шумове забруднення: пов’язане з роботою спецтехніки та автотранспорту.
щодо територіальної альтернативи 1.

Аналогічні щодо технічної альтернативи 1 щодо територіальної альтернативи 2.
не розглядається. 9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”).

Друга категорія
10 Інфраструктурні проекти Інфраструктурні проекти: облаштування індустріальних парків; будівництво житлових кварталів (комплексів багатоквартирних житлових будинків) та торговельних чи розважальних комплексів поза межами населених пунктів на площі 1,5 гектара і більше або в межах населених пунктів, якщо не передбачено їх підключення до централізованого водопостачання та/або водовідведення; будівництво кінотеатрів з більш як 6 екранами; будівництво (облаштування) автостоянок на площі не менш як 1 гектар і більш як на 100 паркомісць; будівництво аеропортів та аеродромів з основною злітно-посадковою смугою довжиною до 2100 метрів; будівництво залізничних вокзалів, залізничних колій і споруд; будівництво перевантажувальних терміналів та обладнання для перевантаження різних видів транспорту, а також терміналів для різних видів транспорту; будівництво гребель та встановлення іншого обладнання для утримання або накопичення води на тривалі проміжки часу; проведення робіт з розчищення і днопоглиблення русла та дна річок, берегоукріплення, зміни і стабілізації стану русел річок; будівництво трамвайних колій, підвісних канатних доріг та фунікулерів або подібних ліній, що використовуються для перевезення пасажирів; будівництво підземних, наземних ліній метрополітену як єдиних комплексів, у тому числі депо з комплексом споруд технічного обслуговування; будівництво акведуків та трубопроводів для транспортування води на далекі відстані; будівництво магістральних продуктопроводів (трубопроводів для транспортування газу, аміаку, нафти або хімічних речовин); будівництво повітряних ліній електропередачі напругою 220 кіловольт і більше та підстанцій напругою 330 кіловольт і більше;
будівництво гідротехнічних споруд морських і річкових портів; будівництво глибоководних суднових ходів, у тому числі у природних руслах річок, спеціальних каналів на суходолі та у мілководних морських акваторіях, придатних для проходження суден, а також каналів у протипаводкових цілях та гідротехнічних споруд; спеціалізовані морські або річкові термінали; проведення прибережних робіт з метою усунення ерозії та будівельних робіт на морі, які призводять до зміни морського узбережжя, зокрема будівництво основних гідротехнічних
споруд, підводні звалища ґрунтів, а також інші роботи на морі, крім експлуатаційних днопоглиблювальних робіт; установки для очищення стічних вод з водовідведенням 10 тисяч кубічних метрів на добу і більше;”
10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав).
Підстав немає 11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з ОВД у відповідності із ст.6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». 12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості. Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до

Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Оцінка впливу на довкілля – це процедура, що передбачає: підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля; проведення громадського обговорення планованої діяльності;
аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації; надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що
враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту;
врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.
У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження. Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності. Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.
На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки
впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення. У період воєнного стану в Україні громадські слухання проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення.

13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Протягом 12 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку
впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.

У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати
частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.
14. Рішення про провадження планованої діяльності. Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
(вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”) що видається Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)
15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації , вул. Стрийська, 98 м. Львів, Україна 79026, envir@loda.gov.ua, (032)238-73-83, начальник відділу
ОВД та СЕО

Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації – Сорока Назарій Любомирович

Джерело