У Чернівцях відбувся Синод Єпископів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ
У четвер, 26 вересня, в Чернівцях відбувся VII Синод Єпископів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Його головна тема — «Практичні кроки втілення рішень Синоду Єпископів УГКЦ 2024 року щодо головної теми “Бути благовісниками надії: євангелізація в контексті війни” в Івано-Франківській Митрополії».
Варто зазначити, що у Чернівцях Синод Єпископів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ проводиться вперше.
Знаковим є те, що в цей день Владика Йосафат Мощич, Єпископ Чернівецький, відзначав 25-ліття своїх ієрейських свячень.
До участі в Митрополичому Синоді, який очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, були запрошені всі єпископи Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, а саме: Єпископ Коломийський Владика Василій Івасюк, Єпископ Чернівецький Владика Йосафат Мощич, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин та Єпископ-помічник Коломийської Єпархії Владика Петро Голіней.
Робочій зустрічі передувала Архієрейська Божественна Літургія у Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, яку очолив Преосвященніший Митрополит Володимир у співслужінні єпископів та священнослужителів, які брали участь у Синоді, а також духовенства Чернівецької Єпархії.
У часі моління владики та душпастирі просили Божої мудрості та присутності Духа Святого на синодальних засіданнях.
Під час проповіді до усіх присутніх у храмі звернувся Владика Петро Голіней, який роздумував над особою Івана Богослова:
«Євангелист Іван, якого сьогодні пам’ять вшановуємо, єдиний з апостолів, який був свідком смерті та поховання Ісуса Христа. Там, на Голгофі, він приймає Діву Марію за свою Матір, та одночасно стає представником всіх дітей Божих. Його євангельська мова приносить апостолу звання „богослов“, а його послання дають ще одне ім’я — апостол любові. Бог любов’ю світ спасає, і цю любов Іван Богослов вбирає в себе, нею живе і її випромінює. Для нас важливо розуміти, що любов походить від Бога, наповнює нас, а ми в свою чергу повертаємо її Богу через любов до ближнього», — зазначив Єпископ-помічник.
Відтак Владика Петро мовив: «Сьогодні ми, єпископи Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, на чолі з Митрополитом Володимиром, є зібраними тут у Чернівцях, щоби ласкою Святого Духа знайти шлях, як нам бути благовісниками надії, знайти способи євангелізації у контексті війни. Ми уповаємо на Святого Духа, щоби нас навчив, як в цих складних умовах війни якнайкраще послужити своєму народові, що є в небезпеці цілковитої руїни, лікувати рани та наповнити надією на перемогу добра над злом, життям над смертю».
«У цьому пошуку ми продовжуємо шлях Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся в Зарваниці. Сьогодні частинку цього шляху проходимо тут, у Чернівцях. Пам’ятайте, що ваша Церква є поруч з тими, хто несе тягар воєнних випробувань, та є благовісницею справедливого миру, якого не можуть дати політики, оскільки справедливий мир приносить воскреслий Христос. Він нас веде, без нього нашого народу вже б не існувало в історії», — наголосив Єпископ.
Після Божественної Літургії був зачитаний декрет про скликання Митрополичого Синоду, а відтак відбулося урочисте складання присяги.
Відтак о. Михайло Паньків, канцлер Курії Єпископа Чернівецького, прочитав вітальну грамоту Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з нагоди 25-ліття священичих свячень Владики Йосафата.
Слова вітань та побажань лунали від Митрополита Володимира і владик Митрополичого Синоду, священників Єпархії та мирянських спільнот Катедрального собору.
Згодом учасники Синоду розпочали робоче засідання. На ньому архієреї розглянули практичні кроки втілення в життя Митрополії рішень Синоду Єпископів УГКЦ 2024 року щодо головної теми «Бути благовісниками надії: євангелізація в контексті війни, які стосуються єпархій, духовенства та вірних». Також розглянули ряд інших питань задля розвитку Митрополії та служіння священнослужителів.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за матеріалами пресслужби Чернівецької Єпархії УГКЦ