За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами ДБР засуджено двох осіб, завершено розслідування щодо 11 перебіжчиків, ще двом повідомлено про підозру.

За матеріалами ДБР суд заочно призначив 14 років тюрми з конфіскацією майна та позбавлення звання колишнього заступника командира дивізіону тактичної групи Повітряних Сил «Крим».

Він у 2014 році перейшов на бік росіян захопленому Криму. В окупаційних військах зрадник дослужився до посади командира дивізіону зенітно-ракетних військ та забезпечував протиповітряну оборону півострова.

Суд визнав колишнього військового винним у державній зраді та дезертирстві (ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 408 КК України).

15 років тюрми заочно отримав колишній інспектор Снігурівської виправної колонії з Херсону, який після російського вторгнення пішов працювати на окупантів. Він після захоплення міста став працювати на загарбників в тюремній установі яку окупанти створили на базі української колонії.

Під час звільнення Херсону чоловік втік разом з окупантами. Суд визнав його винним колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Скеровано до суду обвинувачення щодо двох колишніх працівників Мелітопольського районного управління ГУ ДСНС у Запорізькій області. Після захоплення міста вони добровільно вступили до так званого «мнс Росії».

Чоловіки також активно знімаються в сюжетах пропагандистських телеканалів та виступають на широкі аудиторії. Фігуранти обвинувачуються у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

У державній зраді обвинувачується колишній правоохоронець з Василівського району Запорізької області.

Обвинувальний акт проти нього направлено до суду за ч. 2 с. 111 КК України.

У 2022 році він залишився на окупованій території та почав працювати на волога в окупаційній «поліції» у захопленому Дніпрорудному. Виконував усі вказівки загарбників, патрулював вулиці, допомагав окупантам встановлювати силовий контроль над мирним населенням.

До суду направлено обвинувачення за статтею державної зради щодо колишнього командира ракетного катера «Прилуки».

З 2014 року, після захоплення Криму, чоловік служить у військах рф. Наразі він командує російським ракетним катером «вишній волочєк», який з акваторії Чорного моря обстрілює ракетами мирні території України.

Колишній командир обвинувачується у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

У державній зраді обвинувачуються три колишніх працівника «Старобільського слідчого ізолятора» (ч. 2 ст. 111 КК України).

Вони перейшли на службу до загарбників після російського повномаштабного вторгнення та виконували накази окупантів вже у захопленому так званому «Старобільському слідчому ізоляторі увп мвс лнр».

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру у держазраді колишній начальниці сектора правоохоронного органу в Донецькій області (ч. 1 ст. 111 КК України).

У 2014 році жінка активно сприяла захопленню державних установ та організацій у Донецьку, а згодом вступила на службу до незаконного окупаційного органу «ворошилівський райвідділ міграційної служби днр».

Також до суду скеровано обвинувачення за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України) щодо трьох колишніх правоохоронців та ексвикладача правоохоронного навчального закладу з Маріуполя.

Двоє з них після захоплення Маріуполя російськими військами працевлаштувалися до так званого «Жовтневого районного відділу Маріупольського управління мвс днр». Ще один обвинувачений отримав посаду дільничного інспектора, а колишній викладач – посаду у батальйоні постової служби.

Заочну підозру у дезертирстві та колабораціонізмі отримав колишній правоохоронець з Луганської області (ч. 4 ст. 408, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Після повномасштабного вторгнення рф до України він втік з місця служби на тимчасово окуповану територію Старобільського району та отримав від окупантів посаду у незаконно створеному правоохоронному органі. Він навіть отримав грамоту від керівництва як «кращий працівник».

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора, Вінницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону, Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Запорізька, Луганська та Миколаївська обласні прокуратури.

За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя За тиждень завдяки ДБР засуджено двох зрадників, ще 13 перебіжчиків чекають на правосуддя

Джерело