Цього тижня за матеріалами ДБР засуджено чотирьох перебіжчиків, до суду направлено чотири обвинувачення щодо зрадників та колаборантів
Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.
Цього тижня за матеріалами ДБР суд виніс вирок щодо чотирьох перебіжчиків. Також Бюро направило до суду чотири обвинувачення проти зрадників та колабораціоністів, ще чотирьом особам повідомлено про підозру.
За матеріалами ДБР колишній правоохоронець, якого росіяни призначили головою окупаційного карного розшуку Куп’янська отримав 15 років ув’язнення.
На початку березня 2022 року зрадник перейшов на бік ворога та почав співпрацювати з агресором. Чоловік, зокрема показав загарбникам місця де потрібно встановлювати вогневі позиції, аби завадити наступу ЗСУ.
За активну допомогу ворогу, його призначили керівником карного розшуку окупаційній поліції у Куп’янському районі. На новій посаді він активно вишукував місцевих учасників АТОООС, у яких була зброя. Після чого затриманим влаштовували допити.
Рішенням суду його заочно визнано винним у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України) та засуджено на 15 років. Також у нього конфісковано майно, позбавлено права обіймати посади у правоохоронних органах та позбавлено спеціального звання.
За матеріалами розслідування ДБР суд призначив 15 років позбавлення волі експравоохоронцю з міста Вовчанськ на Харківщині, який в перший день повномасштабного нападу росії перейшов на бік ворога.
Чоловік допомагав окупантам чергувати на блокпостах, проводити фільтраційні заходи, ремонтувати техніку. Незадовго до звільнення міста фігурант втік на непідконтрольну територію.
Рішенням суду його заочно визнано винним у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України) та засуджено на 15 років з конфіскацією майна.
За матеріалами ДБР суд визнав винним у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) жителя Херсона, який після захоплення міста росіянами влаштувався до так званого «експертно-криміналістичного центру», який створили загарбники.
Він працював так званим експертом у відділі комп’ютерних та радіотехнічних досліджень, виконуючи вказівки окупаційної влади. Суд заочно призначив йому 15 років тюрми з конфіскацією майна.
За матеріалами ДБР суд визнав винним у колабораціонізмі колишнього працівника одного з рятувальних загонів ГУ ДСНС України в Донецькій області.
Після початку російського повномасштабного вторгнення правоохоронець працевлаштувався до так званого пожежного загону, який організували окупанти в захопленому Лимані. Проте після звільнення міста він змушений був втекти разом з загарбниками.
Суд визнав його винним за ч. 7 ст. 111-1 КК України та призначив йому покарання у вигляді 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо колишнього начальника фізичної підготовки й спорту штабу управління бригади надводних кораблів центру морських операцій ВСУ.
Він у 2014 році перейшов на бік ворога та нині воює проти України на посаді помічника командира 22 армійського корпусу зс рф по фізичній підготовці.
Чоловік заочно обвинувачується у державній зраді та дезертирстві (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України).
До суду скеровано обвинувальні акти за статтею колабораційна діяльність проти трьох начальників караулу одного з рятувальних загонів ГУ ДСНС України у Донецькій області, які працевлаштувалися до «мчс днр».
Після російського повномасштабного вторгнення вони залишилися в окупованому Лимані та отримали керівні посади в окупаційному пожежному загоні, який увійшов до так званого «мчс днр». Після звільнення міста фігуранти втекли разом з загарбниками.
Працівники ДБР заочно повідомили про підозру двом колишнім суддям Мелітопольського міськрайонного суду, які після початку російського повномасштабного вторгнення до України пішли на службу до окупантів.
Дві експосадовиці отримали від загарбників посади у незаконному «обласному суді Запоріжжя». Відповідними указами путіна у вересні 2023 року фігуранток було призначено так званими суддями на шестирічний термін.
Жінкам заочно повідомлено про підозри у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Про підозру у колабораційній діяльності повідомлено двом мешканкам Херсона, які влітку 2022 року обійняли керівні посади в окупаційній «податковій службі» (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Одна з них очолила загальний відділ, а друга обійняла посаду заступника начальника управління реєстрації та обліку платників податків. На керівних посадах вони допомагали окупаційній владі наповнювати казну агресорів, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
Після звільнення Херсона вони разом з окупантами перемістилися на непідконтрольну Україні територію.
Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво здійснюють Офіс Генерального прокурора, Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Донецька, Харківська та Херсонська обласні прокуратури.