Для представників релігійних спільнот Яворівщини провели тренінг-навчання

Для представників релігійних спільнот Яворівщини провели тренінг-навчання

«Роль духовенства у підтримці людей, що проживають втрату та невизначену втрату». Для представників релігійних спільнот Яворівщини провели тренінг-навчання 

Захід мав на меті допомогти священнослужителям та духовним наставникам здобути навички й знання, необхідні для підтримки людей, які стикаються з емоційними і психологічними викликами, пов’язаними з втратою близьких чи відчуттям невизначеності, коли людина зникає безвісти або перебуває під загрозою.

Зокрема, під час тренінгу розглянули психологічні аспекти проживання втрати та невизначеної втрати, як посилити психологічну стійкість до втоми від співчуття та окреслили роль священнослужителя у системі підтримки людей, що проживають втрату та невизначену втрату.

Духовенство мало можливість обговорити, як релігійні настанови та цінності можуть бути потужним ресурсом підтримки і втіхи для людей у складних життєвих обставинах. В умовах війни ця тема набуває особливої актуальності. Такі навчання допомагають духовенству краще розуміти, як вони можуть бути корисними своїм вірянам і як правильно підтримувати їх у важкі часи.

Також начальник управління соціального захисту населення Яворівської РВА Пазюк розповіла щодо актуальних програм для ветеранів та їх родин.

«Церква та громада часто стають першими точками звернення для людей, які шукають підтримку. Тому системна співпраця між релігійними, громадськими та державними структурами може значно покращити доступ до допомоги та ресурсів, забезпечуючи ефективну підтримку тим, хто її потребує», – зазначила керівниця Координаційний центр при ЛОВА Галина Бордун.

Навчання організував Координаційний центр підтримки населення при Яворівській РВА менеджер центру Алла Жмурко, в рамках співпраці Україно-Швейцарського Проєкту “Психічне здоров’я для України” та Координаційного Центру підтримки цивільного населення при ЛОВА та реалізується Громадською організацією “Metta”.

Навчання проводили:
Любава Казмірчук – клінічний психолог, травмотерапевт, працює з родинами загиблих, ветеранами, військовослужбовцями та їх сім’ями, психолог Центру реабілітації УБД ЛМТГ, викладач Волинської православної богословської академії.
Максим Вербельчук – богослов, психолог, психотерапевт-інтерн Центру здоров’я та розвитку “Коло сім’ї”. Керівник проєкту з розвитку психологічної стійкості воїнів Сил оборони України, Департаменту військового капеланства патріаршої курії УГКЦ.

Джерело