«Ви є голосом європейського сумління!» — Президент Єпископської конференції Франції до Глави УГКЦ
5 листопада 2024 року, під час Пленарної асамблеї Єпископської конференції Франції в Люрді, архиєпископ Реймса Ерік де Мулен Бофор, президент Французької єпископської конференції, від імені єпископів Франції звернувся до Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава зі словами підтримки та вдячності за духовне лідерство під час війни в Україні.
«Ви є голосом європейського сумління! Ви втілюєте цей голос, змушуєте його почути», — наголосив архиєпископ, підкреслюючи важливу роль, яку Блаженніший Святослав відіграє як моральний авторитет для українського народу, а також для всієї Європи в умовах агресії росії.
Передовсім президент Єпископської конференції Франції привітав Главу УГКЦ на асамблеї та відзначив його воєнні звернення до українців, які надають сили і надію в часи війни: «Це акт „духовного опору“! Ви добре розумієте, що опір Вашого народу вторгненню має насамперед духовний вимір і духовну цінність».
Архиєпископ Реймса також відзначив глибокий зв’язок української Церкви з історичними та моральними традиціями, що передавались через покоління, починаючи від митрополита Андрея Шептицького і до теперішнього часу.
«Моральна традиція Церкви та досвід Вашої Церкви дають Вам змогу ретельно викривати ідеологію „русского міра“, яка слугує поживою та виправданням для цілого дискурсу завоювання та окупації», — сказав архиєпископ Главі УГКЦ.
«Ви не менш вправно вказуєте шлях до внутрішнього морального виховання суспільства, яке дозволить нам жити в суспільствах свободи, укріплюючи нашу внутрішню свободу, не дозволяючи їй руйнуватися», — додав він.
Окрім цього, у своєму слові архиєпископ Ерік де Мулен Бофор запевнив, що єпископи Франції глибоко підтримують місію УГКЦ в Україні та за кордоном, виражаючи солідарність не тільки з католиками, але й з усіма громадянами України, незалежно від їх релігійної приналежності.
«Ясність Ваших слів, спокій, яким Ви сповнені посеред бурі, Ваш вибір залишитися в Києві, незважаючи на наближення російських військ і те, що Ви були на чолі списку людей, які підлягають знищенню, заохочуватимуть нас, єпископів Франції, спокійно витримувати відносні бурі, які на нас іноді насуваються, — звернувся архиєпископ до Блаженнішого Святослава, додавши: — У Христі ми сподіваємося вийти з цього досвіду зрілими і зміцнілими, вільнішими і радіснішими».
Читайте також:
Слово президента Єпископської конференції Франції до Глави УГКЦ на Пленарній асамблеї в Люрді
Нагадаємо, що 5 листопада 2024 року участю у відкритті Пленарної асамблеї Єпископської конференції Франції в Люрді Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженіший Святослав завершив свій офіційний візит до Франції.
Департамент інформації УГКЦ