За матеріалами ДБР 15 років отримав перебіжчик з Луганщини, до суду направлені обвинувачення щодо ще трьох колаборантів
Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами. Цього тижня до суду за матеріалами ДБР направлено обвинувачення щодо трьох колабораціоністів та зрадників. Також суд виніс вирок щодо одного перебіжчика.
За матеріалами ДБР суд виніс вирок за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України) колишньому правоохоронцю зі Старобільського району Луганської області.
У березні 2022 року він працевлаштувався до так званого «мвс лнр». Експравоохоронець чергував на блокпостах так званої «лнр» та отримав паспорт громадянина рф.
Обвинуваченого засуджено на 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України).
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо ексспівробітника херсонської колонії, який працював на загарбників під час тимчасової окупації регіону. Обвинувальний акт скеровано до суду за статтями колабораціонізму та державної зради (ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Чоловік був молодшим інспектором в «Північній виправній колонії №90». Після російського вторгнення він у квітні 2022 року добровільно написав заяву про працевлаштування до захопленої агресорами установи.
Агресори використовували її як ремонтну базу для військової техніки та лазарет. Фігурант працював в колонії до листопада 2022 року. Після звільнення Херсону він переховувався в одному з селищ області, проте ДБР у взаємодії з СБУ викрило його та затримало.
Також до суду направлено обвинувачення щодо правоохоронця з Луганської області, який після повномасштабного вторгнення перейшов на бік ворога.
38-річний чоловік працював у Сватівському районі Луганської області. Після захоплення регіону росіянами у березні 2022 року він одразу ж перейшов на аналогічну посаду в так званому «мвд лнр». Аби вислужитися перед новим керівництвом брав участь у захопленні адміністративних будівель, зокрема відділів поліції.
Він обвинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану та колабораціонізмі (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Завершено розслідування та направлено до суду обвинувачення щодо правоохоронця, який через місяць після початку повномасштабного вторгнення рф втік зі служби на тимчасово окуповану територію Старобільського району Луганщини.
Він пройшов співбесіду з окупантами та отримав посаду у незаконно створеному правоохоронному органі, який відповідав за рух автотранспорту. Чоловік обвинувачується у дезертирстві та колабораціонізмі (ч. 4 ст. 408, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво здійснюють Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони, Луганська, Чернівецька та Херсонська обласні прокуратури.