Фейк: У відділенні «Укрпошти» в Полтаві збирають гроші «для вбивства Трампа»
У коментарі для StopFake пресслужба «Укрпошти» заявила, що це фото зроблено не в їхньому відділенні і що жоден із співробітників компанії не має ніякого стосунку до того, що видно на зображенні. Швидше за все, фотографія – постановочна і створена з метою провокації.
Деякі російські пропагандистські сайти та анонімні користувачі мережі поширюють повідомлення про те, що в одному з відділень «Укрпошти» у Полтаві нібито встановили банку для збору коштів із написом «Для вбивства Трампа».
«Судячи з фотографії, деякі відвідувачі вже зробили перші пожертвування», – йдеться в публікації пропагандистського сайту Life.ru.
Деякі користувачі Facebook навіть стверджують, що після появи цієї тривожної інформації служба безпеки Трампа провела тривалу нараду з усіма розвідувальними структурами.
Інформація про те, що в одному з поштових відділень Укрпошти нібито збирають гроші на вбивство Трампа, не відповідає дійсності. Сама фотографія, найімовірніше, була зроблена з метою провокації.
У коментарі для StopFake пресслужба «Укрпошти» заявила: «Жоден зі співробітників компанії не має ніякого стосунку до того, що відбувається на зображенні». Представник компанії також зазначив, що це фото було зроблено не у філії «Укрпошти», оскільки, по-перше, їхні відділення не обладнані меблями такого типу, а по-друге, у приміщеннях «Укрпошти» відсутні рекламні чи інформаційні матеріали, які можна побачити на світлині.
На фотографії видно, що банка для збору коштів стоїть біля інформаційного стенду про те, як розрахувати розмір житлової субсидії. Цей бюлетень був розроблений і раніше розповсюджувався Пенсійним фондом України (ПФУ). Цілком можливо, що цю світлину зробили з метою провокації в одному з сервісних центрів ПФУ.
StopFake звернувся за коментарем до ПФУ, але на момент публікації цього матеріалу відповідь іще не надійшла.
Втім, кілька фактів вказують на те, що фотографія є постановною.
По-перше, дивно, що хоча банку, ймовірно, встановили в публічному місці, в мережі доступний лише один її знімок.
По-друге, це повідомлення поширюється виключно російськими сайтами, пропагандистськими групами та анонімними Telegram-каналами – хоча збір коштів нібито проходив у полтавському відділенні «Укрпошти», ця подія залишилася не поміченою в українському сегменті мережі та місцевими ЗМІ.
Більше того, за даними сервісу Osavul, ця фотографія почала поширюватися синхронно на пропагандистських каналах у Telegram та анонімних сторінках у X (колишній Twitter), починаючи з 16:05 7 листопада. Зокрема, одним із перших опублікував цю світлину в себе в Telegram пропагандист Іван Кондаков, який регулярно поширює дезінформацію про Україну.
Також варто зазначити, що це повідомлення вписується в російський пропагандистський наратив про те, що українці нібито вкрай незадоволені результатами виборів у США і вважають новообрану адміністрацію своїм ворогом.
Раніше журналісти StopFake спростовували дезінформацію про те, що віце-президент США Венс нібито двічі відмовив Єрмаку в телефонній розмові, а донька новообраного президента США Іванка Трамп нібито вважає українців «гидотними і підлими людьми».