Інформаційні матеріали до Дня Гідності та Свободи від Музею Майдану
До Дня Гідності та Свободи Національний музей Революції Гідності підготувавінформаційно-методичні матеріалипро історичний контекст українських Майданів: передумови, причини, хронологію, самоорганізацію суспільства й ініціативи та символи. А також цьогоріч команда науковців Музею підготувала спеціальний посібник "Майдан у запитаннях і відповідях" для учнів старших класів та усіх, хто цікавиться історією новітніх українських революцій. Тут ви зможете знайти короткий та систематизований виклад інформації про перебіг та історію Майданів.
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
21 листопада 2024 рокувідзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану в історії незалежної України, який істотно вплинув на формування національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства та завдяки якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби й перемоги.
Закликаємо користуватися перевіреними джерелами щодо подій Революції Гідності.
Інформаційно-методичні матеріали до Дня Гідності та Свободи.pdf
Інші матеріали доступні за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1O42pHJlDPPmdGumIT-XSUeuPjeBwPn9_