60 вчителів Львівщини отримали Сертифікати про проходження навчальних модулів підвищення кваліфікації з викладання предмета «Захист України»

60 вчителів Львівщини отримали Сертифікати про проходження навчальних модулів підвищення кваліфікації з викладання предмета «Захист України»

Минулого тижня одразу дві групи освітян завершили навчання на модулях з підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист України» – йдеться про напрямки «Домедична допомога в умовах бойових дій» та модуль «Озброєння та військова техніка. Стрілецька підготовка. Основи дій, комунікації та взаємодії в бою. Орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація».

Зокрема модуль «Домедична допомога в умовах бойових дій» включає в себе 30 годин теоретичних та практичних занять за темами:

 Тактична медицина. Загальні поняття. Цілі та завдання тактичної медицини

 Домедична допомога в зоні обстрілу «червона зона»

 Зони допомоги: «червона», «жовта», «зелена»

 Основні принципи надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.

Навчання відбувається на базі на базі КЗ ЛОР «Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти».

Модуль «Озброєння та військова техніка» педагоги проходять на базі КЗ ЛОР «Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут». Це вже другий випуск за цим напрямом.

Зазначимо, що в межах програми підвищення кваліфікації кожен освітянин пройде навчання на 6 модулях, після чого буде допущений до викладання предмета «Захист України» за оновленою програмою.

Довідково:

В Україні триває трансформація викладання навчального предмета «Захист України» – в рамках всеукраїнського інноваційного проєкту «Теоретико-методичні засади викладання навчального предмета/інтегрованого курсу «Захист України» (серпень 2024 – серпень 2026 рр.).

Суть проєкту полягає в тому, що предмет «Захист України», який готував юнаків до строкової служби у ЗСУ, має підготувати всіх учнів та учениць 10-11 класів до нових викликів сьогодення.

Навчання буде проводитись в осередках, яких на території Львівщини буде створено 107, у тому числі 19 – у закладах професійно-технічної освіти, 6 – у закладах фахової передвищої освіти, 3 – у закладах освіти обласного підпорядкування.

Заняття з підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти, які забезпечують викладання навчального предмета «Захист України» розпочалися 1 жовтня. Курс включає наступні модулі: «Загальнопедагогічна підготовка», «Методична підготовка», «Національна безпека України», «Домедична допомога в умовах бою», «Військові технології», «Озброєння та військова техніка».

Джерело