Чорний день російської морської піхоти: дайджест пропаганди за 27 листопада
Куди поділись «морські солдати» Путіна
27 листопада Путін підписав указ про встановлення Дня морської піхоти. Дата обрана не випадково – саме цього дня 1705 року Петро I видав указ про створення першого «полку морських солдатів». «Високо несіть честь і горду славу морської піхоти!» – привітав російських морпіхів головком ВМФ РФ адмірал Олександр Моісєєв.
НАСПРАВДІ ж, святкувати в цьому випадку нічого, та й нема з ким, адже путінська морська піхота повторила в Україні сумну долю «крилатої». Все настільки погано, що «славні перемоги» російських морпіхів пропагандистам доводиться ілюструвати фейковими відео. Так, у серпні телеканал «Россия 1» показало запис того, як їхні морпіхи «штурмують окопи з зесеушниками», нахвалюючи майстерність окупантів. Проте виявилось, що на відео були зовсім не російські морпіхи, а бійці ССО України.
Про те, що при штурмі Вугледару була майже повністю знищена елітна 155-та бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту РФ, яка налічувала близько 3000 осіб, проросійська пропаганда воліє не згадувати.
Ще у листопаді 2022 року бійці 155-ї бригади скаржились губернатору Примор’я Олегу Кожемяко на дії командування. «В черговий раз нас кинув у незрозумілий наступ генерал М. і його корефан-земляк А. заради того, щоб М. заробив бонуси перед начальником Генштабу, а А. товариш М. обіцяв героя Росії», – цитували уривки зі звернення Z-канали.
Скарги не залишились без уваги. Губернатор Кожемяко «направив запит до компетентних органів для виявлення ситуації і не виключив, що це вкид з боку українських спецслужб». Потім він заявив, що зв’язався з командирами на передовій, і ті буцімто стверджують, що втрати «значно завищені». А вже за декілька годин МО РФ «перевірило інформацію»та оголосило, що втрати «не перевищують 1% бойового складу і 7 % пораненими, значна частина яких вже повернулася у стрій».
Про становище російських морпіхів свідчать й інші факти.
У листопаді 2023 року у московській лікарні раптово помер начальник штабу 810-ї бригади морської піхоти з окупованого Севастополя Ян Суханов, який був важко поранений під час атаки Сил оборони України в травні 2022 року.
А вже в листопаді 2024 року стало відомо, що бійці цієї бригади платять, щоб уникнути відправки навіть не на Донбас, а в Курську область. Бо знають, що це квиток в один кінець.
Зараз колись «елітні» підрозділи морпіхів поповнюють, ким доведеться, навіть зеками. Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук зазначає, що «якісний склад підрозділів морпіхів вже суттєво не відрізняється від звичайних піхотних».
Коли росЗМІ остаточно виженуть із Заходу
Влада ФРН повідомила, що закриває німецьке бюро російського «Первого канала» і що співробітникам корпункту в Берліні наказано виїхати з країни. А 27 листопада посол Великої Британії Найджел Кейсі сказав кореспонденту RT Чею Боузу: «Провалюй».
НАСПРАВДІ, у Європі та США досі працюють багато представників російської телевізійної пропаганди, які озвучують відомі тези.
Наприклад, Міхаїл Антонов, власний кореспондент телеканалу «Россия 1», сидячи у ФРН розповідає про те, як «Берлін прогинається під американців».
Олександр Хабаров, керівник лондонського бюро «Вестей», каже про можливий розвал Великої Британії, бреше про невдоволення місцевих жителів підтримкою України та стверджує, що в Британії «саджають за слова».
Міхаїл Акінчєнко прямо з Вашингтону в етері «Первого канала» висміює президента Байдена і розповідає, як «США вигороджують київський режим через теракт у «Крокусі».
У Вашингтоні працює також Валєнтін Богданов із ВГТРК, який розповідає в етері «Россия 1» як «Байден наближає ядерну катастрофу», що «США розколоті наполовину», а «за замахом на Трампа тягнеться український слід» й т.п. Нещодавно Богданов потрапив у міжнародний скандал, коли в будівлі ООН намагався влаштувати провокацію спочатку щодо Володимира Зеленського, а потім щодо голови МЗС ФРН Бербок.
А ще у Європі й США працюють десятки корпунктів RT, «РИА Новости», ТАСС та інших державних пропагандистських медіа Росії. Але схоже, що так триватиме недовго, адже від боротьби з фейками Захід все більш активно переходить до боротьби з тими, хто їх виготовляє і поширює.
Царьов «нацарював» собі ще вісім років тюрми
Вінницький суд засудив (поки що заочно) до 8 років позбавлення волі екснардепа Олега Царьова. Як повідомляє Офіс генпрокурора, його визнали винним у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України.
НАСПРАВДІ, це не перший вирок Царьову. У розшуку він перебуває з 2014 року, коли втік на окупований Донбас, де став «спікером парламенту союзу народних республік». У травні 2022-го Шевченківський райсуд Києва заочно засудив його до 12 років позбавлення волі.
Крім іншого, Царьов відомий ще й тим, що у березні 2022 року прибув у Київську область разом з окупантами, буцімто «відновлювати нормальне життя». У тимчасово окупованому селі Катюжанка Вишгородського району він з іншими колаборантами записував інтервʼю і патякав про «визволення від нацизму».
За 5 днів Царьов закликав здати Кривий Ріг росіянам, які нібито вже підійшли до міста.
Та попри всі зусилля, великих милостей від держави-агресора Царьов так і не дочекався. Замість омріяної Москви колаборанту і зраднику доводиться сидіти у «нацарьованому» санаторії в окупованій Ялті.
Москва продовжує торгувати страхом
А тимчасом Москва продовжує торгувати страхом. Поки одні пропагандисти шукають «стертий на порох» «Південмаш», інші запевняють, що «країни Заходу намагалися спотворити сприйняття застосування «Орєшніка», виставивши це як агресію з боку Росії».
НАСПРАВДІ, ця химерна словесна еквілібристика покликана хоч якось пояснити росіянам, чому розрекламованого «Орєшніка” не злякалися ані Україна, ані Захід.
«Атака, спрямована на Дніпро, розглядається як чергова спроба Росії тероризувати цивільне населення України і залякати тих, хто її підтримує», – наголошують в НАТО. Водночас в Альянсі підтвердили, що «застосування Москвою експериментальної балістичної ракети не стримає союзників по НАТО від підтримки України».
Своєю чергою країни G7 засудили «безвідповідальну» ядерну риторику РФ. «Ми ніколи не потерпимо погроз застосування ядерної зброї, не кажучи вже про будь-яке використання ядерної зброї Росією в контексті її агресивної війни проти України», – підкреслюється в спільній заяві глав МЗС країн «Великої сімки».
Не треба пояснювати, що це зовсім не та реакція, на яку розраховували у Кремлі.
«Росіяни продовжують торгувати ядерним страхом. Коли фактично не має змоги досягнути цілі іншими способами, вони використовують страх, аби переконати піти на поступки та прийняти їхні умови. І нинішній етап – продовження давньої політики, яка активізувалася у звʼязку з приходом нового обраного президента США», – зазначив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.