Донеччина завжди була драйвером змін у місцевому самоврядуванні!

Починаючи з 2014 року, коли був прийнятий закон про добровільне об’єднання територіальних громад, Донеччина змогла створити спроможні територіальні громади, які розвивались і мали успіх.

Щороку на території Донецької області проводився форум розвитку місцевого самоврядування. Участь у цьому форумі брали представники Верховної Ради, дотичних до децентралізації міністерств, у тому числі міністерства розвитку громад і територій, представники місцевого самоврядування з інших громад, гості з Ради Європи, які фінансували форум.

«Учасники заходу знайомились з напрацюваннями наших громад, як ми бачимо розвиток області, щоб імплементувати цей досвід у інших регіонах. Донеччина завжди була драйвером змін», – зазначає Наталія Чукова, начальник управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування облдержадміністрації.

Лиманська громада стала однією з найбільших громад, яка серед перших об’єдналась в Україні.

Громада була створена з 40 населених пунктів тодішнього Лиманського району. Завдяки децентралізації Лиманська ТГ побачила більше грошей, які почали заходити до місцевого бюджету.

Основним наповнювачем бюджету громади була земля. Раніше землями комунальної власності розпоряджалась обласна влада. Після децентралізації гроші від оренди землі почали надходити до місцевого бюджету громади. Завдяки надходженням до бюджету почали відбудовувати громаду, будувати дороги, дитячі та спортивні майданчики, ремонтувати дитсадки та школи, розповідає Олександр Журавльов, начальник Лиманської міської військової адміністрації.

«Після Великої Перемоги Лиманська громада буде обов’язково відбудована! Ми будемо обробляти землю, відновлювати фермерське господарство, залучати донорів для розвитку сільського господарства, переробки сільськогосподарської продукції. Наша громада буде першочергово відбудована!», – зазначає Олександр Журавльов.

Званівська сільська громада була створена поза перспективним планом у жовтні 2017 року саме завдяки згуртованості місцевого населення. Далі був шлях випробувань, а в листопаді 2018 року уряд визнав Званівську громаду спроможною.

На території Званівської громади проживають люди, які в 1951 році в результаті примусового переселення були вивезені з села Ліскувате тоді Дрогобицької області та перевезені на Донеччину. Саме до Званівської громади вони привезли свою культуру, побут, традиції та звичаї, за якими званівці живуть й дотепер.

«Децентралізація дала громаді більше можливостей для розвитку. Були проведені реконструкція вуличного освітлення, капремонт системи водопостачання у Званівці та Верхньокаменському, капремонт будинку культури в Званівці», – розповідає Олександр Білицький, начальник Званівської сільської військової адміністрації.

«День місцевого самоврядування – це спільне свято донеччан, бо всі ми – члени громад. Це свято всіх тих, хто працює в комунальних підприємствах, депутатському корпусі, сільських, селищних та міських радах, а тепер військових адміністраціях», – наголошує Наталія Чукова.

Джерело