Фейк: Американки «закохалися в Лаврова після інтерв’ю Такера Карлсона», — соцмережі
Усі публікації, які нібито свідчать про захоплення американок від Сергія Лаврова, є фейковими та сфабрикованими у фоторедакторі. Жодної закоханості чи захвату інтерв’ю міністра закордонних справ РФ Такеру Карлсону у громадян США не викликало.
У соціальних мережах і на російських сайтах масово поширюють інформацію про те, що після інтерв’ю улюбленцю кремлівських ЗМІ й колишньому ведучому Fox News Такеру Карлсону американки нібито «закохалися» в очільника МЗС РФ Сергія Лаврова. Як доказ закоханості російські пабліки та користувачі соцмереж публікують скриншоти «коментарів американок» під відповідним інтерв’ю із соцмережі X.
«Чорт, його голос … пробирає до мурашок. Він одружений?», «Як ви сказали його звуть? LOVEров?», «Чому наші політики не можуть виглядати, як він?», «Якщо всі чоловіки в Росії такі, то я беру квиток туди», — нібито пишуть захоплені американки.
І хоча ця новина має всі ознаки сатири, проте сатиричного чи гумористичного підтексту користувачі соціальних мереж у неї не вкладають. Усі такі публікації є фейковими, а «коментарі американок» під інтерв’ю Лаврова — сфабрикованими чи редагованими. Жодної закоханості або ж захвату інтерв’ю міністра закордонних справ РФ у громадян США не викликало.
Ми перевірили всі коментарі на скриншотах у соцмережах, які нібито підтверджують захоплення американок від Сергія Лаврова. Перший коментар належить користувачці із ніком Jessica Berlin. Вона нібито написала: «Чорт, його голос … пробирає до мурашок. Він одружений?». Але річ у тому, що Jessica Berlin взагалі не американка. Вона громадянка Німеччини, є експертом з безпеки та геополітики, водночас дуже активно підтримує Україну у протистоянні безпідставній агресії з боку РФ. Ані пошук відповідного коментаря на сторінці Jessica Berlin, ані пошук за ключовими словами в соцмережі X не дає жодних результатів. Тобто стає очевидним, що Jessica Berlin ніколи нічого не писала про голос Лаврова і не могла написати. Ім’я її сторінки було просто використане для створення чергового фейку російської пропаганди. Єдиний коментар німецької активістки з приводу інтерв’ю Лаврова Такеру Карлсону звучить так: «Ви знаєте, що Кремль нервує, коли вони свистять, щоб Такер прийшов на Червону площу і кричать про ядерний армагеддон».
Скриншот – x.com_berlin_bridge
Наступним підробленим коментарем стало висловлювання користувачки під ім’ям Samirah. Вона нібито написала: «Чому наші політики не можуть виглядати, як він?». Однак Samirah, так само як і Jessica Berlin, не є американкою. Під цим ніком в X пише кореспондентка новин Саміра Хан, яка працює в столиці Туркменістану Ашгабаті. Вона справді прокоментувала публікацію Такера Карлсона про те, що він знову в російській столиці, написавши: «Добре! Люблю Москву». Судячи з публікацій Хан, вона підтримує політику РФ і є симпатиком MAGA- республіканців у США, однак нічого про Лаврова та «наших політиків» Samirah не писала. Її коментар також було підроблено.
Наступною в любові до Лаврова нібито розписалася Mila Joy. Міла Джой — американка, лідерка думок у соцмережах, а також затята прихильниця MAGA-крила республіканської партії та Дональда Трампа. Здавалося б, що її коментар під інтерв’ю Лаврова Карлсону міг би виглядати правдоподібно. «Чорт забирай, Такере. Ти допомагаєш урятувати світ так, як (бачить Бог) можеш лише ти. Величезна повага за вибір спікера. Він вогонь! Браво», — нібито написала Mila Joy. Хоча цей коментар і не був просто придуманий, як попередні, він був відредагований. Оригінальний допис Міли Джой під публікацією Такера Карлсона звучить так: «Чорт забирай, Такере. Ти допомагаєш урятувати світ так, як (бачить Бог) можеш лише ти. За допомогою запитань. Браво».
Серед ще п’яти презентованих скриншотів про інтерв’ю Лаврова лише один виявився правдивим, решта чотири ніколи не були опубліковані в соцмережі X. Єдиний достовірний коментар належить користувачеві під ніком Maga loves bald lefty chicks. «Нам потрібно більше реальних новин з Росії, це абсурд, що ми відштовхуємо найважливішого союзника», — написав користувач під публікацією Такера Карлсона з Москви. Однак він нічого не говорить про особу самого Лаврова і ніяк не захоплюється ним. Тобто ми розуміємо, що вся кампанія «закоханості американок в очільника МЗС РФ» була придумана російською пропагандою з нуля, а коментарі в соцмережах — фейкові, згенеровані за допомогою редактора з обробки зображень.
Ба більше, хештег #LOVErov з’явився у соцмережах задовго до публікації останнього інтерв’ю Карлсона з міністром закордонних справ РФ. Російські ЗМІ вже багато років намагаються поширити наратив про те, що громадяни США та країн Євросоюзу захоплюються російськими політиками і заздрять росіянам. Кампанія «закоханості в Лаврова» стала черговою спробою переконати громадян РФ, що їм заздрить увесь світ, хоча для стороннього користувача такі публікації виглядають як відверта сатира і тролінг.
StopFake продовжує спростовувати схожі фейки в матеріалах «Фейк: 77% європейців вірять у єдність росіян — Євростат», «Маніпуляція: експосол США в Росії Макфол заявив, що “вчені США підтримують ідеї Путіна”», «Фейк РІА Новости: американці все більше люблять Путіна та Росію».