Владика Ярослав: Кожне запрошення від Бога є актом любові та милосердя, що руйнує будь-які бар’єри
15 грудня, в неділю Праотців, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію у Катедральному соборі Пресвятої Трійці, в м. Дрогобич.
Під час проповіді владика Ярослав, роздумуючи над недільним Євангелієм зазначив, що Притчу про запрошених на бенкет Христос розповідає, ніби відповідаючи одному юдеєві, який промовив: «Щасливий той, хто їстиме хліб у Царстві Божім» (пор. Лк.14, 15). «Божественне запрошення є глибшим, ніж просте людське уявлення про спасіння», — пояснив проповідник (див. повний текст проповіді).
Цей чоловік, як і кожний ізраїльтянин того часу, мав традиційне юдейське уявлення про месіанський прихід і про Боже Царство. «Традиційні уявлення часто обмежують наше розуміння Божої милості», — зауважив владика Ярослав. Чоловік, як і кожний правовірний єврей, не міг собі навіть уявити, що до Небесного Царства ввійдуть навернені грішники і погани.
Господь запрошує нас прийняти Добру Новину про споконвічний Божий план щодо життя вічного, який був виявлений через Господа нашого Ісуса Христа. «Кожне запрошення від Бога є актом любові та милосердя, що руйнує будь-які бар’єри», — наголосив проповідник.
Першими посланцями чи слугами, котрі були послані скликати людей на бенкет, були старозавітні пророки, ті мужі, яких покликав Бог промовляти до людей: «Так сказав Господь». «Пророки – це голос Божий, що лунає крізь віки», — підкреслив єпископ. Гостями, яких запросили першими прийти на весільний бенкет Сина Божого, були люди Ізраїлю.
Коли ж вони не прийняли запрошення, Бог послав нових посланців – апостолів і перших місіонерів, які понесли це запрошення не тільки до ізраїльтян, а й до кожної людини. «Божественне запрошення не має кордонів і не знає обмежень, воно простягається до кожного серця», — ствердив проповідник.
Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії