У Telegram поширюють фейк про подарунки від благодійної організації

  • Автор допису:

У месенджері Telegram поширюють фейк про те, що «Карітас Україна» роздає унікальні подарункові набори для дітей.

До фейкового повідомлення додають картинку, на якій зображений Санта Клаус і подарунки. А також текст: «Подарунок для кожного до дня Святого Миколая».

У Telegram поширюють фейк про подарунки від благодійної організації

Аби заманити якнайбільше користувачів, фейкарі описують і склад подарункових наборів, які складаються аж з 9 позицій. Усі товари призначені для дітей. А на додачу обіцяють і фейкову грошову допомогу у розмірі до 2400 гривень.

Для того, щоб начебто все це отримати, потрібно обрати своє місто із запропонованого списку і натиснути на нього, аби «зареєструватися».

Цей фейк спростували «Карітас Україна» на своїй офіційній сторінці у Facebook. Зауваживши, що деякі телеграм-канали почали розповсюджувати неправдиву інформацію про подарункові набори від нашої організації та створювати фальшиві сторінки під брендом Карітасу. Такі дії можуть не лише дискредитувати діяльність організації, але й ввести в оману наших бенефіціарів.

«Ми виявили черговий фейк про діяльність Карітасу України. Заявляємо, що інформація не відповідає дійсності. Закликаємо не вдаватися до поширення брехні про діяльність нашої організації. Ваші ресурси, зокрема інформаційні, можна спрямувати в інше русло – допомогти тим, хто цього потребує», – повідомляють на офіційній сторінці «Caritas Ukraine».

Про всю можливу допомогу від Карітасу України можна дізнатися в локальних організаціях за місцем вашого проживання. Контакти благодійних фондів Карітас, що діють на місцях, можна переглянути тут: (https://www.facebook.com/share/p/15Nqz6qYGn/)

Розповідаємо, як користувачів заманюють підписатися на нові телеграм-канали, використовуючи бренд Карітас.

Після того, як ви оберете зі списку ваше місто, де начебто хочете отримати допомогу, вам пропонують підписатися на новий телеграм-канал. Наприклад, «Луцьк Карітас», «Рівне Карітас»

Починає писати начебто адмін цих телеграм-каналів. У нашому випадку – Марія. Від неї приходять повідомлення з проханнями підтвердити, що ви не робот, зазначити вік, область проживання, вказати столицю України, підтвердити, що ви з України, вказати чинного президента України, вказати місто вашого проживання.

Питання надсилають дуже швидко, аби людина не встигла зорієнтуватися і просто тиснула відповіді. Якщо ви робите це повільно, надсилають повідомлення, де попереджають, що залишилося 10 секунд, щоб відповісти на запитання.

Аби залякати і пришвидшити користувачів, пишуть, що «саме ваш акаунт було «замічено» у Росії, Москві, і терміново потрібно підтвердити громадянство і відповісти на всі запитання». Це неправда і брехня. 

Тож перевіряйте інформацію лише на офіційних сайтах, сторінках організацій. Якщо у вас виникають питання до повідомлень, які поширюють телеграм-канали, перевірте їхню справжність на інших джерелах, яким ви довіряєте.