За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено чотирьох зрадників
Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами. Цього тижня за матеріалами розслідування ДБР суди призначили 15 років тюрми трьом перебіжчикам, ще один зрадник отримав 14 років ув’язнення, щодо п’ятьох осіб обвинувачення направлені до суду.
За матеріалами ДБР суд визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) колишнього інспектора «Північної виправної колонії (№90)» у Херсоні. Йому призначене покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією майна.
На посаді заступника начальника так званого «управління служби виконання покарань по Херсонській області» він допомагав загарбникам встановлювати контроль над українськими закладами пенітенціарної системи на тимчасово окупованих територіях. Після звільнення Херсона зрадник втік на непідконтрольну Україні територію.
Також до 15 років тюрми з конфіскацією майна засуджено колишнього лісничого Великобурлуцького лісництва держпідприємства «Куп’янське лісове господарство».
Після окупації селища Великий Бурлук він забезпечував військових рф деревами для будівництва фортифікацій та займався підбором кадрів для роботи з лісозаготівлі. Під час звільнення селища чоловік втік до рф.
Суд визнав його винним у державній зраді за ч. 2 ст. 111 КК України.
У державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) визнано винним колишнього працівника Маріупольського слідчого ізолятора. Після захоплення міста допомагав окупантам придушити заворушення в установі серед затриманих.
Чоловіку призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.
Суд у Львові виніс вирок рятувальнику з Волновахи Донецької області. Обвинувальний акт у цій справі працівники ДБР скерували до суду у травні цього року.
Після захоплення міста російськими військами він добровільно обійняв посаду в незаконно створеному правоохоронному органі так званої «днр». Чоловік досі працює на ворога та виконує злочинні накази окупаційної влади.
Суд визнав його винним у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі (ч. 7 ст. 111-1 КК України) і засудив на 14 років позбавлення волі.
Направлено до суду обвинувачення стосовно колишньої працівниці податкової з Куп’янська, яка допомагала окупантам збирати гроші з населення.
Колишня працівниця податкової обвинувачується у державній зраді та колабораційні діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
У державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7. ст. 111-1 КК України) обвинувачується експравоохоронець, який пішов працювати на окупантів у захопленому Приазовському. На автомобілях, які раніше належали українській поліції, здійснював патрулювання та чергування на території Приазовської громади. Він також активно примушував місцевих жителів та колишніх колег співпрацювати з загарбниками.
15 років позбавлення волі з конфіскацією майна загрожує двом жителькам Херсона, які пішли на співпрацю з агресором та збирали данину для окупантів. Обвинувальні акти щодо них за статтями колабораційної діяльності скеровано до суду (ч. 7 ст. 111-1 КК України). На керівних посадах в окупаційні податковій вони виконували організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
Також до суду направлено обвинувачення за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України) щодо співробітника ДУ «Старобільський слідчий ізолятор», який пішов на співпрацю з російськими загарбниками.
Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснюють Волинська, Луганська, Запорізька, Харківська та Херсонська обласні прокуратури.