«Наша остаточна мета – це дійти до єдності з Богом» – єпископ Петро Голіней пояснив євангельський уривок про багатого юнака
Вранці, 19 січня, Преосвященний владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Коломийському Катедральному соборі Преображення Христового.
Після євангельських читань владика сказав: «Сьогоднішній уривок з Євангелія оповідає нам про те, як людина може відшукати істинне щастя у своєму житті. Бог дає людині все для того, щоб вона була щасливою і очікує на взаємну відповідь.
Читаючи сторінки Старого Заповіту розуміємо, що Господь очікував від наших прародичів одного: прийняти Його волю і жити нею. Цього не дотрималися Адам і Єва, які замість Божої волі обрали свою.
У нинішньому Євангелію ми чуємо діалог Ісуса Христа з багатим юнаком, який кладе Спасителеві провокативне запитання: “Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?” (Лк. 18: 18) – на що Господь йому відповів – “Ти заповіді знаєш: не перелюбствуй, не вбивай, не кради, не свідкуй ложно, шануй свого батька і матір” (Лк. 18: 20). Натомість, коли юнак сказав, що дотримується всього цього змалечку, то Господь додав: “Одного ще тобі бракує: продай усе, що маєш, і роздай бідним, і будеш мати скарб на небі; тоді прийди і йди слідом за мною” (Лк. 18: 22).
Ці слова засмучують людину. Виявляється, що все те майно, яке людина посідає, має більшу цінність, аніж сам Господь Бог. В наслідок цього Христос говорить вислів, який є немислимий для євреїв: “Як тяжко тим, що багатства мають, увійти в Царство Боже! Легше пройти верблюдові крізь вушко в голці, ніж багатому ввійти в Царство Боже” (Лк. 18: 24-25).
Центром цих слів не є гроші, однак, якщо ми у своєму житті на перше місце покладемо матеріальні статки, то ніколи не зможемо відчути повноти щастя.
Не варто у власних переконаннях впадати у крайнощі: багаті в Царство Боже не ввійдуть, а всі бідні точно стануть святими. Не існує шкали виміру багатства людини. Які б ми статки не посідали, памʼятаймо, що в будь-який момент маємо бути готові усе залишити.
Наша остаточна мета – це дійти до єдності з Богом. Та людина, яка є з Господом, не важливо, чи вона бідна, чи багата, однак вона зможе бути повністю щасливою».
Під час Літургії разом єпископом співслужили: о. Віктор Прийдун, єпархіальний економ, о. Вʼячеслав Ляшенко та диякон Нестор Нагорняк.
Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ
Світлини бр. Тараса Воробця і бр. Дмитра Нагорняка