Фейк: Словаки масово псують автомобільні номери українським переселенцям, аби вигнати їх з країни

  • Автор допису:

Ця історія не має жодних підтверджень і вперше з’явилася на проросійському акаунті. Більш того, аби замінити номерний знак на авто, повернення в Україну і особиста присутність в країні взагалі не потрібні. 

Проросійськими джерелами шириться новина про те, що у Словаччині громадяни буцімто настільки втомилися від українських переселенців, що зривають чи псують їх автомобільні номери. Унаслідок цього українцям нібито доводиться повертатися додому, де їх прямо на кордоні мобілізують, або ж, аби уникнути дострокового повернення, доводиться переписувати автівки на дружин.   

Скриншот — Telegram

Однак ця історія не підтверджується абсолютно нічим. Уперше новина почала поширюватися словацькою мовою на Facebook-сторінці під назвою «Klub Priateľov Štefana Harabina — Dôstojnosť pre Slovensko» («Клуб друзів Штефана Гарабіна — Гідність для Словаччини»). Штефан Гарабін — словацький політик і колишній міністр юстиції країни, який ще на початку повномасштабного вторгнення висловився на підтримку російського вторгнення в Україну і заявив, що «на місці Путіна вчинив би так само». Через це Гарабіна заарештували у березні 2022 року, а цьогоріч у квітні політика судитимуть за пропаганду екстремізму. Тож очевидно, що названа на честь нього Facebook-сторінка постійно поширює проросійські наративи. У цьому акаунті радіють ударам Росії по українській інфраструктурі та захоплюються політикою Володимира Путіна. Пост на тему словаків, які масово зривають та псують автомобільні номери українців, не містить жодних джерел та доказів: показово й те, що про таку «тенденцію» не повідомляли у жодному авторитетному словацькому виданні.  

Першоджерело новини — Facebook

Більш того, подібна тактика «боротьби з переселенцями» узагалі позбавлена будь-якого сенсу, адже аби відновити автомобільні номери, громадянам не обов’язково знаходитися в Україні. Послугу можна замовити онлайн, у електронному кабінеті водія додатку «Дія», а отримати номери — доставкою через «Нову пошту».      

Інші фейки про буцімто конфлікти українських біженців за кордоном з місцевим населенням ми спростовували у матеріалах Фейк: Українська школярка в Нью-Йорку скаржиться на темношкірих однокласників і вважає, що її навчання мають оплачувати за рахунок податків та Фейк: Поляки обурюються що найпопулярнішими іменами для дітей в країні стали українські.

Джерело