🗓 Міжнародний день скорочення викидів CO₂, який відзначається 28 січня, є нагадуванням про те, наскільки важливо зменшити вплив людства на клімат

🗓 Міжнародний день скорочення викидів CO₂, який відзначається 28 січня, є нагадуванням про те, наскільки важливо зменшити вплив людства на клімат

🗓 Міжнародний день скорочення викидів CO₂, який відзначається 28 січня, є нагадуванням про те, наскільки важливо зменшити вплив людства на клімат. Сьогодні світ об’єднує зусилля для скорочення парникових газів, і в цьому процесі атомна енергетика відіграє ключову роль.

Чому атомна енергетика важлива в боротьбі з викидами CO₂?

🟢 АЕС у процесі роботи не виділяють вуглекислий газ, що робить їх важливою складовою в досягненні кліматичних цілей.

🟢 На відміну від сонячної або вітрової енергетики, атомні станції працюють безперервно, забезпечуючи енергію незалежно від погоди чи часу доби.

🟢 Розвиток атомної енергетики сприяє скороченню використання вугілля, нафти й газу, які є головними джерелами CO₂.

На сьогодні атомні електростанції забезпечують близько 10% світового виробництва електроенергії. У країнах, які прагнуть стати вуглецево-нейтральними, таких як Франція, Швеція, і Південна Корея, частка атомної енергетики значно вища. Це дозволяє цим країнам мати низькі рівні викидів порівняно з тими, хто покладається на вуглецево-інтенсивну енергетику.

Україна та атомна енергетика

Україна належить до країн з потужним атомним потенціалом. Понад 50% електроенергії країни генерується на атомних станціях. Це відіграє важливу роль у скороченні викидів парникових газів, адже Україна прагне відповідати вимогам міжнародних екологічних угод.

Окрім того, українська атомна енергетика активно інтегрується в європейську енергосистему.

🌍 Відзначаючи Міжнародний день скорочення викидів CO₂, пам’ятаймо: атомна енергетика – це не лише про енергію, а й про майбутнє нашої планети!

#атомні_новини

THEA

Джерело